Адаптація людей похилого віку: тонкощі і нюанси від фахівців пансіонату для літніх “Турбота про рідних близьких”

Адаптация пожилых людей: тонкости и нюансы от специалистов пансионата для пожилых "Забота о родных близких" 1

Проблеми, які пов’язані з тим, як адаптувати літніх людей в сучасному суспільстві, дуже актуальні в даний час. Саме так вважають фахівці приватного будинку престарілих в Києві. Тим, хто проводить цю адаптацію, слід знати про те, що у похилого віку є своїм особливості, які не можна не враховувати. Про що ж ідеться?

Соціальний аспект старіння

Як відомо, завдяки досягненням медицини середній вік життя з кожним роком стає все більше і більше. Це призводить до того, що кількість літніх людей в суспільстві також збільшується. Цей факт породжує певні проблеми, пов’язані з громадським і соціальним становищем пенсіонерів, їх проживанням в сім’ях і в приватних пансіонатах для престарілих в Києві. Адже старість – це нова соціальна роль, яку виконує людина, а значить, у нього будуть нові функції в міжособистісних стосунках.

Як не прикро констатувати, але європейська цивілізація не передбачає особливої ​​моральності по відношенню до пенсіонерів, як це зазвичай має місце у східній культури. Для західного споживача пенсіонер – суб’єкт репродукції, який вже виконав свою функцію, а значить, не несе корисного навантаження, якби грубо або блюзнірськи це не звучало. Це в свою чергу суттєво ускладнює їх адаптацію і зводить нанівець зусилля багатьох фахівців будинку престарілих в Києві.

Так що іноді навіть найближчим родичам складно сприйняти все моральні і вищі проблеми літньої людини.

У зв’язку з цим соціальна адаптація літньої людини в обов’язковій мірою повинна бути спрямована на те, щоб закріпити за ним право залишатися повноцінним членом суспільства.

Що сьогодні може запропонувати суспільство літній людині, щоб полегшити його життя? Законодавчо закріплене право на пенсійне забезпечення, низький рівень медичних послуг, можливість скористатися послугами будинку престарілих в Києві – ось, в принципі, повний список того, чим адаптація закінчується. І ось чому зазвичай вона проходить дуже болісно.

Ми стикаємося з певним парадоксом: з одного боку, медицина прагне всіляко збільшити термін життя людини, з іншого боку, ніхто не прагне до того, щоб це життя було якісної і гідною.

Види адаптації

Коли ми говоримо про адаптацію літньої людини в суспільстві, ми маємо на увазі такі її аспекти:

  • Фізіологія. У пенсіонерів виникають певні психофізіологічні зміни: реакції на зміну температури навколишнього середовища, тиску, зміна погоди. Що в цьому випадку слід зробити? Підвищити якість медобслуговування, побутового обслуговування і скорегувати спосіб життя. Все це ідеально реалізовано в нашому будинку для людей похилого віку в Києві.
  • Соціально-економічні фактори. Складно, якщо літня людина не отримує гідну пенсію, а значить, він економічно не захищений. У цьому випадку йому слід займатися посильною працею, щоб забезпечити собі нормальні умови проживання. Однак в сучасних реаліях нашої країни це взагалі практично неможливо.
  • Адаптація через формування нових життєвих цінностей. Цей спосіб ми активно використовуємо в нашому пансіонаті для людей похилого віку в Києві. Ми проводимо навчання по спеціальній літературі, індивідуальні психологічні консультації, працюємо в групах.
  • Психологічна адаптація – як змусити психіку витримувати вплив стресу, а також як позбутися від непосильного навантаження за рахунок формування так званого нервово-психічного тонусу, або сприйнятливості до стресових ситуацій. В інтернатах для престарілих в Києві така робота ведеться не надто часто, однак якщо ведеться, то в ході застосовуються гештальттерапия, арттерапія, музикотерапія та інші легкі способи впливу.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.