Акустика і догляд за людьми похилого віку. Думка нашого приватного будинку для людей похилого віку

Погана акустика як мінімум буде неприємна, а як максимум є небезпечною для нашого здоров’я. Особливо вона небезпечна в будинках для літніх людей. Николе ван Хаут, учений проводить дослідження на тему того, який вплив на людей похилого віку надає акустика.

Цей учений також є співвласником компанії під назвою Level Acoustics, яка бере участь в проекті науково-дослідного виду. У цьому проекті вчені під керівництвом ван Хаутен вивчають те, яку роль в догляді за людьми похилого віку займає акустика. Мета даного проекту полягає в тому, щоб поліпшити в будинках пристарілих середу, в якій безпосередньо знаходяться і утримуються люди похилого віку, для подальшого поліпшення їх якості життя в цьому середовищі. Також дані вчені проводять розробку норм акустики в приміщеннях. Ці норми будуть використовуватися в будівельній сфері. Керівник проекту підкреслює особливу важливість даних норм.

«Підвищений рівень шуму може завдати значної шкоди здоров’ю будь-якої людини. Коливання тиску повітря – це те, що вдає із себе звук. Саме вони вважаються причиною виникнення стресу у людини. Подібна реакція може проявитися також і у молодого покоління. Небезпека шум тим більше принесе людям похилого віку з ослабленим організмом ». Підвищена увага до норм акустики є необхідністю, а не розкішшю Багато хто знає про те, що стрес, збої в режимі сну, а також втома викликає високий рівень гучності шуму. При догляді за людьми похилого віку над цим питанням мало хто замислюється. Николе ван Хаут вважає це неправильним. «Ті люди похилого віку, у яких є деменція, гостріше реагують на подразники сенсорного виду. Агресія, стрес і тривога – все це може викликати надто підвищений рівень гучності шуму ». Також існує й інша проблема. Усне мовлення важче сприймається при гучному шумі. Це є причиною того, що людям похилого віку стає складно вести розмови.

«Відповідно до проведених досліджень, приблизно 64% ​​людей похилого віку (тобто близько 80 років) страждають від проблем зі слухом. Його погіршення в даних вікових рамках носить назву пресбіакузіс. Подібна проблема є причиною того, що люди похилого віку нечітко чують мова і їм важко брати участь в розмовах. В результаті виникають інші проблеми – самотність і соціальна ізоляція ».

Медичні університети, а також організації, які беруть участь в проекті, визначили для себе важливу мету. Вони вважають, що акустика і її норми повинні обов’язково враховуватися дизайнерами приміщень і також архітекторами. «Підвищена увага до акустики не є розкішшю, це необхідність».
На думку вченого Николе ван Хаут, якщо взяти до уваги норму акустики ще на початковому етапі, тобто іншими словами на так званому етапі планування, то саме рішення подібної проблеми не відніме багато грошових і інших засобів. «Стелі, які поглинають в себе різні звуки, можуть зменшити період тривалості реверберації. Це в свою чергу дає можливість значно поліпшити розуміння усного мовлення ».

Результати можна буде виміряти і також відчути. Можна керуватися наступними параметрами: тривалість реверберації, індекс розбірливості усного мовлення, рівень шуму. «Ті організації, які здійснюють догляд за людьми похилого віку, зможуть показати поліпшення акустики», – саме так вважає вчений, керівник науково-дослідного проекту, Николе ван Хаут.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.