Безпека людей похилого віку в побуті

Не секрет, що люди похилого віку – вельми вразлива група населення. У зв’язку з фізіологічними погіршенням гостроти слуху, зору, порушеннями координації в просторі, зниженням гостроти сприйняття того, що відбувається, люди старшого віку не можуть оперативно відреагувати на небезпеку і помічають її занадто пізно.

Наш будинок для літніх людей рекомендує звернути увагу на наступні небезпеки:

небезпека травмування

В умовах стандартної квартири для літніх існує безліч ризиків отримати травму. Травми людьми старшого віку переносяться важче, через що звичайна, на перший погляд, ситуація, може спричинити тяжкі наслідки.

Розглянемо, як же людина старшого віку може отримати пошкодження.

  1. Удари / забої – кути меблів, домашнє начиння, предмети декору та побуту, практично все несе потенційну загрозу. Літня людина може просто не помітити виступає предмета. Для запобігання даного виду травмування, необхідно максимально звільнити простір, прибрати все зайве і непотрібне, предмети побуту зберігати в одних і тих же місцях, а після використання, прибирати назад.
  2. Падіння – гладкі підлоги, сходи, нестійкі стільці і табурети, можуть привести до падіння. Уникнути цього можна, використовуючи неслизьке підлогове покриття, сходи повинні бути обладнані зручними міцними перилами, а стільці мати стійкі ніжки і не хитатися. Для старої людини, що пересувається за допомогою тростини, наконечник її повинен завершуватися гумовою не ковзною набойкою.
  3. Електротравми можна заробити, якщо в будинку, де проживає людина старшого віку стара проводка, також електротравму можна отримати, порушуючи правила експлуатації електроприладів або використовуючи їх в несправному стані. В превентивних цілях необхідно перевірити не тільки всі споживачі електричного струму в квартирі літньої людини, але також розетки і вимикачі.

У пансіоні для людей похилого віку ризик травмування зведений до мінімуму. Постояльці вільні від виконання звичайної домашньої роботи: прибирання і готування, кімнати обладнані ергономічно і комфортно саме для людей старшого віку.

небезпека пожежі

Пожежі не менше небезпечні для літніх, через слабке зору і слуху, зниження чутливості, загоряння може бути виявлено дуже пізно. А старий чоловік через свою малорухомості не зможе евакуюватися досить швидко.

Звичайну квартиру часто складно, дорого і не зручно обладнати предметами протипожежної безпеки. Сигналізації вимагають постійної перевірки на працездатність, заміни батарейок; вогнегасники вимагають не менше уваги – перевірка, заправка, та й людині похилого віку вони важкі, а також складні в застосуванні.

отруєння

Отруєння можуть бути харчові, хімічні або медикаментозні

З причини неуважності або забудькуватості, літня людина може спожити в їжу продукти з вичерпаним терміном придатності, а також приготовану їжу, яка зіпсувалася через недотримання температурних режимів зберігання або в силу будь-яких інших причин. Наш побут наповнений різноманітними токсичними речовинами. Це кошти для прибирання приміщень, препарати від комах, гризунів та інших паразитів, добрива.

Нездужання, внаслідок отруєнь, особи похилого віку можуть списати на інші захворювання, через що лікування буває важко.

Медикаментозне отруєння може статися, якщо завдяки випадку або через забудькуватість людина прийме подвійну дозу ліків, а може переплутати препарати.

В умовах же будинку для літніх отруєння практично неможливі. Літні люди не займаються приготуванням їжі та самостійної закупівлею продуктів харчування, не контактують з побутовою хімією і іншою хімією, а ліки приймають під контролем медичного персоналу.

Таким чином, пансіонат для людей похилого віку забезпечує всебічну безпеку постояльців.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.