Хвороби літніх людей: причини, ознаки і профілактика. Досвід наших приватних будинків по всій Україні

Болезнь Пика и ее отличие от болезни Альцгеймера 1

Багато негативні процеси в організмі, пов’язані зі здоров’ям, починають прогресувати ближче до 50-55 років. Звичайно, погіршення екології, погане харчування, відсутність рухливості значить омолоджують багато хвороб, які сьогодні формуються вже до 40 років. Однак існує перелік недуг, якими страждають виключно літні люди. Їх в нашій країні не так вже й мало – статистика стверджує, що кожен шостий громадянин може претендувати на те, щоб називатися літнім. Давайте поговоримо про це більш детально.

Як виражається старість

У тих, кому вже виповнилося 60 років, виявляються всі ознаки фізіологічного старіння, і це вважається нормальним:

  • У людини змінюється зовнішність – кількість сивого волосся збільшує багаторазово, крім того, проступають пігментні плями на руках.
  • Значно знижується працездатність – людина вже не може так, як раніше, цілий день займатися виключно роботою. Ось чому пенсійний вік прив’язаний саме до цього періоду.
  • Помітними стають зміни психіки. Літня людина стає більш нудним, з одного боку, йому хочеться спілкування, з іншого боку, люди можуть його напружувати.
  • Починають проявлятися перші ознаки хвороб – спочатку мало виражені і розпливчасті, проте з плином часу вони стають все більш виразними.

Хвороби як результат способу життя

Якщо в 60 років хвороби проявляються, то накопичуються вони в організмі набагато раніше – в 30-35 років, коли ми сповнені сил, енергії і можемо вести той спосіб життя, який нам заманеться. Цікава ще одна тенденція: з кожним новим прожитим роком кількість гострих захворювань зменшується, а кількість хронічних – зростає. Пояснюється це тим, що залічені, але не вилікувані остаточне хвороби накопичуються в організмі і перетворюються в органічні зміни. Все це говорить лише про одне: на порожньому місці, раптом, без видимих ​​причин старечі хвороби не виникають. Так що берегти здоров’я слід з молодих років, коли на це є сили, бажання і можливості.

Захворювання серця

Проблеми, пов’язані з серцево-судинною системою, є одними з найбільш поширених серед літніх людей. Стенокардія і деменції, артеріальна гіпертензія і інфаркт міокарда – ось далеко не повний перелік захворювань, які вражають людей похилого віку. Про масштаб цієї проблеми говорить той факт, що щорічно по всьому світу від цих захворювань помирають близько 15 млн. Чоловік – вражаюча статистика. Проблеми з серцем викликані стресами, курінням, схильністю до ожиріння, неправильним харчуванням.

Хвороби травного тракту

Починається все з поганого апетиту (в крайніх випадках спостерігається повне його відсутність), біль в області живота, запори або, навпаки, розлади. У доповненні можуть послабитися зуби (чи навіть випасти), атрофія м’язи внутрішніх органів, що відповідають за перетравлення їжі та виведення назовні її залишків, також літні люди можуть перестати розрізняти смаки. Якщо це не пояснюється тим, що функції травної системи в принципі послаблюються до старості, то в результаті можливі ерозії слизової оболонки шлунка, захворювання кишечника, виникнення виразок і як найстрашніший підсумок – рак.

Проблеми зі сном

Люди похилого віку часто страждають безсонням. В результаті у них знижується імунітет, погіршується пам’ять, розвивається неврастенія, вони можуть впасти з депресивний стан. Проблеми зі сном можуть вирішити таблетки – наприклад, сприяють заспокоєнню нервової системи.

А ще люди похилого віку можуть відчувати біль в спині і шиї, діабет, зниження слуху, мігрені та інші види головного болю, захворювання легенів і хвороби опорно-рухового апарату. Навряд чи приватні будинки престарілих в Україні зможуть вилікувати вашого літнього родича від усього цього «букета» захворювань, однак полегшити життя йому, а значить, і вам, їм цілком під силу.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.