Найпоширеніші питання: Як влаштувати літньої людини в будинок престарілих

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 382

Найпоширеніші питання: Як влаштувати літньої людини в будинок престарілих

У житті кожної людини настає момент, коли він вже не в силах сам про себе подбати. Якщо родичі і близькі люди мають достатню кількість часу для догляду за літнім членом сім’ї, постає питання про те, як влаштувати літньої людини в будинок престарілих. Багатьох лякає складна процедура оформлення, необхідність підготовки великого пакета документів, невизначеність у фінансових умовах утримання і багато інших питань. У цій статті – коротко про все, що потрібно знати, щоб влаштувати в будинок престарілих непрацездатного родича.

Як влаштувати в будинок престарілих пенсіонера

У разі, якщо ви плануєте визначати літнього родича до державного пансіонат доведеться приділити час паперової та бюрократичній тяганині. Для початку необхідно подати заяву про приміщення в будинок для людей похилого віку в управління соціального захисту за місцем проживання. Необхідні для цього документи – це

  • паспорт,
  • пенсійне посвідчення
  • довідка про інвалідність (при її наявності).

Там вам призначать необхідний для проходження медогляду перелік лікарів і аналізів. У разі успішного проходження всіх обстежень без виявлення інфекційних захворювань та психічних відхилень, слід звернутися в паспортний стіл за довідкою про наявність житла. Комісія з членів соцзахисту зробить перевірку умов проживання пенсіонера, перевірить наявність у нього родичів і відносини між ними, після чого видасть відповідний висновок і путівку в державний будинок престарілих.

Умови для визначення в будинок для людей похилого віку приватного типу набагато більш лояльні. Найчастіше в списку необхідних паперів – тільки документи, що засвідчують особу, і дані медогляду.

Устроить в дом престарелых

Необхідні умови для визначення в будинок для людей похилого віку

Право на визначення в даний заклад є у всіх, хто досяг пенсійного віку або має інвалідність першої та другої груп (за умови повноліття).

Одним з основних питань в процесі оформлення пенсіонера в пансіонат є питання оплати його послуг. У випадку з державною установою є 2 варіанти:

  • 75% пенсії літньої людини автоматично йде на оплату утримання
  • зміст оплачують родичі.

У першому випадку, часто постає питання розпорядження майном. Пенсіонер має право передати його в руки влади або у власність будинки престарілих на свій розсуд.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.