Людиноподібні роботи будуть допомагати доглядати за людьми похилого віку

Человекоподобные роботы будут помогать ухаживать за пожилыми людьми 2

Прогрес не стоїть на місці, і ось уже на горизонті замаячила перспектива повсюдного застосування роботів-доглядальниць. І вони цілком здатні скласти людині конкуренцію. Роботи-андроїди мають хороші манери, чітко знають свою справу, старанні, для них не існує зайнятості, ліні, бажання відлучитися з роботи або піти раніше.

Чи замінять роботи людей в обслуговуючій сфері

Сьогодні рівень розвитку роботів досяг такого рівня, що вони навіть здатні знайти індивідуальний підхід до кожного хворого, запевняють виробники. А часом, це дуже важливо, як з психологічної точки зору, так і з фізіологічної. І треба сказати, що це не всі їхні переваги.

  • Поки що роботи доглядальниці вміють не так багато, як хотілося б, але у їх творців амбітні плани, так що скоро ми побачимо універсального робота, який не може не просто наглядати за літніми людьми (і повідомляти в екстрені служби або родичам), але і здатний на повноцінний догляд.
  • З доглядальницями-роботами не виникне таких ситуацій, як пропущений час прийому таблеток або самотність, адже андроїд зможе поговорити, розпитати, розповісти (це залежить від того, яка у нього буде різновид програмного забезпечення), так що літній людині не буде самотньо.
  • Роботи-доглядальниці зможуть знизити навантаження на лікарняний персонал будинків престарілих, при цьому їх можна запрограмувати як завгодно, щоб вони максимально підходили тим, кому надаватимуть допомогу. А це безцінне, тому що догляд за хворим на цукровий діабет дуже відрізняється від того догляду, який потрібно людині, що переніс інсульт.

Індивідуальний підхід

Важливо й те, що в спілкуванні роботи будуть враховувати культурні та індивідуальні особливості. А поки це майбутнє ще не настало, від усіх проблем врятує інтернат для престарілих в Києві, де за літніми людьми доглядають не гірше цих чудо-роботів.

  • Тривалість людського життя сьогодні збільшується, а це тягне за собою появу чималої кількості пов’язаних з цим проблем, в тому числі стосовно отримання повноцінного догляду в останні роки життя, коли більшість втрачає здатність справлятися з усім самостійно.
  • Доглядальниця зі штучним видом інтелекту стане в нагоді не тільки в будинках для людей похилого віку, а й вдома, що зробить літніх людей більш незалежними, і вони зможуть обходитися без опіки родичів.

У спілкуванні роботи будуть враховувати культурні та індивідуальні особливості. Так як тривалість людського життя сьогодні збільшується, що спричиняє появу чималої кількості пов’язаних з цим проблем. Доглядальниця зі штучним видом інтелекту стане в нагоді не тільки в будинках для людей похилого віку, а й вдома, що зробить літніх людей більш незалежними.

А як же люди?

Поки що мова не йде про повну заміну медперсоналу, а лише про поліпшення сьогоднішнього стану справ. Процес вирішено почати з будинків для людей похилого віку та місць, де люди похилого віку живуть майже самостійно, але під наглядом соцпрацівників, які завжди прийдуть на допомогу, коли це буде потрібно. Сьогодні вже є щось, що віддалено нагадує андроїда-доглядальницю. Робот «Пеппер» застосовується в саме в такій якості в Японії.

  • Виробники стверджують, що андроїди можуть співіснувати з людьми мирно, зробивши їх життя більш щасливою і здоровою, як в плані фізіології, так і в психологічному сенсі.
  • Андроїд покликані поліпшити життя підопічних, вони будуть не тільки «піклуватися» про літніх людей, а й давати особливо гостро необхідне таких випадках спілкування.

Управляти роботом можна буде за допомогою голосу або рук. Примітно те, що вони допоможуть врятувати безліч людей, з серцевими захворюваннями, так як їм не важко буде вчасно розпізнати симптоми, які вказують на погіршення стану надання, що дозволить вчасно надати необхідну допомогу.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.