Що робити якщо діти не можуть доглядати за літніми батьками?

ОРВИ у пожилых людей: симптомы, лечение и профилактика. Советы от санатория для пожилых людей 1

Як це не сумно, але батьки стають літніми. Вік приносить з собою хвороби, неміч, необхідність в догляді. Живуть вони окремо або поруч, в будь-якому випадку це суттєво ускладнює життя всієї родини. Адже крім батьків є ще діти, подружжя, робота, дача … І все це вимагає чимало часу і сил. Які тут можуть бути пріоритети, адже все однаково дорогі, і ідилії не виходить.

У розвинених країнах давно придумано рішення таких ситуацій, і суспільство до цього звикло. Люди похилого віку отримують необхідні послуги по догляду в спеціально створених для них пансіонатах. Спільне життя кількох поколінь є важким випробуванням для всіх, через різних звичок, життєвого ритму, потреб. Літнім хворим батькам потрібен постійний догляд, через що близькі родичі не можуть жити повноцінним життям.

До того ж часто недієздатність супроводжує розкладання особистості, що не може не ускладнювати взаємини в сім’ї. Люди в цьому віці не живуть, а існують, що ускладнює взаємодію з оточуючими. Ще однією причиною, що негативно впливає на сімейний мікроклімат, є те, що діти назавжди залишаються для батьків такими, навіть коли у них самих уже дорослі діти. У розвинених країнах жити в похилому віці в спеціальних установах давно стало звичайним явищем. Основна їх частина є приватними, так що комфорт і тривала життя людей похилого віку входить в інтереси власників таких закладів, так як це тривала прибуток.

У нашій країні це явище теж поступово поширюється. Зміст старих в пансіонатах оплачується родичами або самими літніми людьми. Зрозуміло, пансіонати бувають різного рівня, і від цього залежить рівень життя знаходяться там мешканців. Родичі мають можливість спостерігати якість життя і послуг, що надаються. До того ж, завдяки такому явищу, як конкуренція, власники пансіонатів зацікавлені в своїй репутації. Умови проживання в подібних пансіонатах часто краще, ніж ті, що були за місцем проживання надійшов літньої людини.

Тут виробляються ті ж необхідні речі, що і в звичайному житті. До них додано ряд інших корисних послуг, які в домашніх умовах літня людина не отримав би. Чистота, кілька прийомів їжі, контроль медиків (при необхідності), дозвілля, спілкування з іншими проживаючими в пансіонаті, позитивна атмосфера … Чого ще можна хотіти в старості? Цього цілком достатньо для щастя. Доступні кілька хобі на вибір, серед яких читання книг, перегляд ТВ, прогулянки на свіжому повітрі, настільні ігри. До того ж, проводяться щоденні заняття, позитивно впливають на когнітивні здібності і загальне здоров’я.

У пансіонат можуть приїжджати фахівці з лекціями, артисти, меценати, волонтери. У родичів є можливість періодично забирати додому проживає в пансіонаті, наприклад на період свят. Люди похилого віку, скільки б не отримували уваги, хочуть ще більше, це особливість даного віку. Чому виникає рішення визначити батьків в пансіонат? Тому що всі зайняті, а після закінчення робочого дня чекає перевірка уроків дітей, готування, прибирання і безліч інших справ.

Навіть якщо діти ж виросли, турбот не зменшене, особливо якщо є онуки. Так що повноцінний догляд за всього бажання вони забезпечити не можуть, це означало б кинути все і стати практично доглядальницею, а без нагляду теж не можна. Та й доглядальницю не всі можуть собі дозволити, це дорожче проживання в пансіонаті. До того ж це не вирішує проблему повністю. Недоцільно наймати доглядальницю в тому випадку, коли потрібно лише нагляд, а не відхід за тяжкохворим, адже платити доведеться стільки ж. Так що і в цьому випадку єдиним рішенням проблеми є пансіонат, де літня людина отримає якісне життя, медичну допомогу та спілкування.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.