Що таке геронтологія — проблеми літніх людей?

Человекоподобные роботы будут помогать ухаживать за пожилыми людьми 1

Життя людини – це низка швидко мінливих миттєвостей і подій, пір року, десятків років. Ми не встигаємо помічати, як ростемо, дорослішаємо і, неминуче старіємо. При цьому наш внутрішній світ змінюється незначно — лише тільки з отриманням досвіду. Неминуче старіють наші рідні і близькі, в зв’язку з цим з’являються певні проблеми, зумовлені потребами літньої людини.

Основні проблеми та способи їх вирішення:

1. Проживання літньої людини в сім’ї або суспільстві

Спільне проживання з літньою людиною може доставити деякі клопоти, але, разом з тим, трохи відкласти його напрямок в спеціалізований центр для нагляду. Допомогти в цьому можуть друзі, діти або чоловік літньої людини. Ось деякі причини:

Друзі та діти деяких літніх людей так само можуть виявитися людьми в віці і бути не здатними здійснювати повноцінний догляд;

– Чоловік літньої людини, через підвищену смертність в цьому віці, може бути відсутнім;

– Дальність проживання від опікуна так само може мати значний вплив на ефект цієї проблеми.

2. Соціальна самотність літньої людини

Подібну проблему часто відчувають на собі люди старше 70-ти років. Особливості спілкування людини в цьому віці накладають певні обмеження на її життя в суспільстві, тому багато хто може почати відчувати самотність або соціальну байдужість. Для людей які проживають одні, службами соціального захисту можуть бути передбачені спеціальні заходи, що займають їх дозвілля, такі як гуртки за інтересами, походи в театр, спільні заняття, зміцнюють здоров’я процедурами. Цей метод так само має недолік:

– Складність в деяких випадках доступу в квартиру до самотнього пенсіонера для реалізації програми соц. допомоги.

3. Зневажливе ставлення до себе у літньої людини

Ця проблема має дуже часто місце у одиноко проживаючих людей, так як, перебуваючи в соціальній ізоляції, людина не завжди може адекватно себе сприймати. Це може бути відмова від прийому їжі або рідкісне її споживання, відмова від гігієни або її окремі випадки, ігнорування відвідування лікаря і відмова від прийому ліків. Повноцінний догляд також може проводитися тільки друзями і родичами і має свої мінуси:

– Труднощі в поясненні літній людині необхідності відвідування лікаря і рекомендованих їм ліків, а також потрібності своєї гігієни;

– Складність в харчуванні людини.

4. Проблема духовності і релігії в літньому віці

Очки для пожилых людей. Рекомендации от приюта для пожилых людей 1

В певному періоді свого життя кожна людина може почати пошук сенсу і святості, так як релігія і духовність є для людини «останньою» інстанцією в боротьбі з життєвими труднощами. Певний вплив на цей процес надають ті чи інші законні або не дуже релігійні організації, а також друзі та знайомі вже знаходяться в цих рядках. Цей аспект має як свій плюс, так і мінус.

+ Віруюча людина більш інтенсивно проявляє соціальну активність, що допомагає відхилити або звести до мінімуму попередні проблеми;

– Підвищена релігійність може викликати у людини психічні розлади.

5. Проблема інтимного життя у людей похилого віку

Людина, незважаючи на свої особливості в різному віці, не перестає ніколи бути людиною. Інтимне життя так само характерна для людей в цьому віці, як спосіб підтримки міжлюдських обмінів.

На жаль, вік накладає деякі обмеження на цей процес. Здебільшого, вони мають такі ж характерні особливості, як і в будь-якому віці зі знижкою на вікові особливості людини.

Всі перераховані вище проблеми можуть знайти своє рішення за участю близьких людей або, якщо немає такої можливості, — за допомогою участі спеціалізованого геронтологічного центру.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.