Тиск у літніх людей: тонкощі, нюанси та поради від будинку престарілих в Одесі

Давление у пожилых людей: тонкости, нюансы и советы от дома престарелых в Одессе 1

З віком ми стаємо більш чутливими до змін погоди. Чиї бабусі чи дідуся не скаржилися на тиск, пов’язуючи його з поганою погодою за вікном? Всім відомо, що тиск буває високим і низьким. Будь-яке відхилення від норми тягне за собою погіршення самопочуття: слабкість, запаморочення. Не варто просто списувати такі проблеми на вік і закривати очі. Наш будинок престарілих в Одесі «Турбота» дасть Вам декілька порад по «боротьбі з тиском».

Що потрібно знати в першу чергу?

Нерідко артеріальний тиск називають «кров’яною», так як воно відбувається через тиску крові на стінки судин. Це обумовлюється рядом факторів:

 • Зниження пружності та еластичності стінок судин;
 • Захворювання залоз внутрішньої секреції;
 • Емоційний стрес або гормональна перебудова організму, в результаті яких раптово стискуються або розтягуються судини;
 • Стискання серця і розподіл правильного руху крові;
 • Загустіння крові, що ускладнює її пересування по організму.

Однак тиск літніх людей залежить ще і від клімату, в якому вони проживають, безпосередньо їх віку та статі, а також харчування. Середнім прийнято вважати тиск 120/80 мм, але щоб виявити власну норму потрібно систематично проводити вимірювання. Власна норма тиску часто буває вирішальним фактором у прийнятті рішення про прийом таблеток.

Існує кілька рекомендацій по вимірюванню тиску:

 • За 30 хвилин до вимірювання припинити фізичні навантаження, не пити каву, не курити, не їсти, не хвилюватися;
 • Під час вимірювання не схрещувати ноги і розслабитися, не розмовляти;
 • Спину випрямити, а руку, на яку надітий манжет, оперти на поверхню.

Як боротися з низьким тиском?

Doctor examining blood pressure of patient

Знижений тиск може бути наслідком іншої хвороби або нормою для людини. У першому випадку, лікувати слід, перш за все, початкову хвороба. Люди зі зниженим тиском зазвичай чутливі до холоду, бліді, худі, відчувають нестачу повітря і стомленість. Ось кілька порад щодо боротьби з низьким тиском від будинку престарілих Одеси:

 1. Найбільш простий спосіб – кава. Не можна вживати його на голодний шлунок і при наявних протипоказання.
 2. Слідкуйте за харчуванням. Корисно буде додати, наприклад, сир або горіхи. Перед прогулянкою обов’язково слід підкріпитися. До речі, гуляти на свіжому повітрі також корисно для низького тиску.
 3. При такому симптомі, як нестача повітря, корисною буде дихальна гімнастика, нормалізує роботу кровообігу та нервової системи.
 4. Ухвалення лікувальних настоянок трав женьшеню, рожевої родіоли і інших.
 5. При зниженому тиску необхідно збільшити сон до 8-10 годин на добу. Не схоплюватися з ліжка різко – це може стати причиною поганого самопочуття.
 6. Прийміть контрастний душ, використовуючи хвойні аромати. Але не захоплюйтеся масажем – він може призвести до запаморочення.

Як боротися з підвищеним тиском?

Люди з підвищеним тиском відчувають нудоту, головний біль, пульсацію судин і запаморочення. Такий тиск може спровокувати інсульт або інфаркт. Тому, крім загальної профілактики необхідно звернутися до фахівця для призначення лікарських препаратів. Ось декілька порад від пансіонату для людей похилого віку Одеси:

 1. Вода збільшує тиск, тому потрібно пити її менше.
 2. Їжте більше бананів і буряка, калини, горобини, пийте какао.
 3. Наслідками підвищеного тиску можуть бути зайву вагу, пристрасть до алкоголю і паління. Від усього цього потрібно позбутися, і тиск знизиться.

Приватний будинок для людей похилого віку Одеси «Турбота» знає про всі нюанси і тонкощі боротьби з тиском, що відхиляється від норми. Будьте здорові!

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.