Будинок пристарілих: умови прийому

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 364

Пенсіонери за віком, які пережили багато радісних і сумних моментів в житті, які виховали дітей і онуків, не завжди можуть обійтися без сторонньої допомоги. Вони не в змозі обслуговувати себе, займатися господарством, а родичі, особливо працюють, не можуть приділити належної уваги і допомогти у вирішенні побутових і медичних питаннях, всього лише через банальну нестачу часу. У такому випадку і виникає питання про приміщення старих в будинок для людей похилого віку, особливо гостро це стосується тих літніх людей, які потребують безперервному догляді – це інваліди або люди після травм або операцій. Але іноді, щоб не стати тягарем дітям старі самі бажають потрапити в пансіонати, де за ними доглядатимуть сторонні люди.

Які умови для визначення в будинок престарілих?

Існує два типи будинків для людей похилого віку:

  • Державні будинку престарілих. У таких установах найчастіше проживає багато пенсіонерів, отже, необхідно чекати черги на поселення, постійний брак персоналу і низька якість рівня життя.
  • Приватні будинки для людей похилого віку. Проживання в них платне, але при цьому рівень обслуговування не входить ні в які порівняння з державними, і умови оформлення набагато простіше.

Для початку розглянемо умови прийому в будинок для людей похилого віку на державній основі. Сюди можуть потрапити тільки люди похилого віку, які не мають родичів, або непрацездатні інваліди (I – II групи), навіть в разі якщо у них є діти.

Для того, щоб оформити проживання в державному пансіонаті, необхідно запастися терпінням і витратити масу часу. Насамперед необхідно звернутися в районну службу соцзахисту, де Вам дадуть список необхідних документів, і написати за встановленим зразком заява на переїзд.

Наступний етап – проходження медогляду. Необхідно буде пройти деяких лікарів: психіатра, венеролога, дерматолога, онколога, здати всі необхідні аналізи і надати результати проходження флюорографії (періодичність – не рідше 1 разу на рік), після чого лікар-терапевт видає висновок.

У ЖЕКу необхідно взяти довідку про наявність житлової власності. За умови, що житло приватизоване, воно може перейти у власність будинки престарілих (якщо було укладено відповідний договір і немає прямих спадкоємців). У тому випадку, якщо квартира не знаходиться в приватній власності, то через пів року після переїзду в пансіонат для людей похилого віку, вона перейде державі.

Разом з медичною довідкою, довідкою з ЖЕКу, паспортом та пенсійним посвідченням Ви повинні прийти знову в службу соцзахисту, де працівники видають путівку на проживання в державному будинку для літніх людей. Путівку на переселення можуть видати не відразу, тому що може бути чергу і чекати доведеться невизначену кількість часу.

Условия для определения в дом престарелых Турбота

Умови для визначення в будинок престарілих Турбота. Маючи на руках всі перераховані вище документи, необхідно перерахувати пенсію на адресу будинку престарілих. Варто врахувати, що установа буде залишати собі, в якості оплати проживання, харчування та обслуговування, близько 75% пенсії, але є можливість оформити оплату від попечителя або родичів.

При всій складності оформлення на поселення в державному пансіонаті для людей похилого віку, умови проживання тут в значній мірі відрізняються від умов і обслуговування приватних будинків для пенсіонерів.

Будинок пристарілих, умови прийому в приватні заклади.

Оформлення переїзду в приватний будинок престарілих набагато простіше, а пакет документів набагато менше. З документів Вам знадобиться:

  • Паспорт;
  • Код;
  • Пенсійне посвідчення;
  • Результати аналізів на ВІЛ та гепатит і флюорографія;
  • Медична картка з районної поліклініки.

Писати заяви в соцзабезі і брати довідки з ЖЕКу немає необхідності, при цьому завжди є вільні місця і черги чекати не треба. У приватний будинок для літніх і інвалідів приймають навіть тих, у кого є працездатні діти, які не мають можливості належним чином дбати про своїх стареньких батьків.

Медичне обслуговування, харчування та умови проживання можуть зрівнятися з домашніми. Тут пенсіонери знаходять собі друзів за інтересами, вони разом відпочивають і розважаються і одночасно перебувають під цілодобовим наглядом високопрофесійного медичного персоналу.

Оплата приватного пансіонату для літніх людей в кожному випадку різна і індивідуальна. Одне можна сказати точно – це недешеве задоволення і пенсії тут буде недостатньо. Тому всі витрати лягають на плечі дітей і родичів. Для забезпечення комфортних умов проживання в приватному будинку для пенсіонерів дорогих для Вас людей не варто економити, адже старі віддали Вам частинку себе, своє здоров’я, сили, знання та досвід.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.