Фільми для літніх людей – перегляд як метод лікування. Досвід приватного будинку для літніх

З плином часу людське здоров’я стає все слабшою, причому це позначається не тільки на фізичному стані, але і на психології особистості. Нерідкі випадки, коли люди похилого віку перетворюються в сентиментальних або досить чутливих або ж безпричинно починають впадати в депресію, відчувати надмірну тривогу.

Найкраще відновити душевну рівновагу можна за допомогою хороших фільмів. Приватний будинок для людей похилого віку Україна вже давно займається подібною практикою. Фахівці, що працюють в цьому закладі, грамотно підходять до вибору продукції. Вони свідомо показують стрічки, здатні підвищити настрій, нагадати про молодість. Приватні пансіонати для людей похилого віку Україна досить часто організовують покази таких фільмів.

У чому полягає принцип кінотерапія?

Перш ніж приступити до проведення лікування психологічного стану за допомогою кінофільмів, слід враховувати, що кожна людина сприймає перегляд по-своєму. Справа в тому, що подібна продукція дозволяє виробляти додатковий самоаналіз, в тій чи іншій мірі висловити свої почуття і так далі.

Приватні будинки престарілих в Україні демонструють фільми за методикою, розробленою американським доктором Вудер. Він створив цілий список стрічок, які будуть позитивно впливати на стан літніх людей. Між іншим, щороку сюди включають все нові і нові фільми. Принцип кінотерапія, який використовується в будинках для людей похилого віку в Україні, полягає в наступному:

 • Літня людина обов’язково повинен осмислити і визнати існуючу у нього проблему;
 • Йому потрібно буде визначити, через що з’явилася в його житті дана проблема;
 • Людина при перегляді рекомендованих фільмів намагається відшукати внутрішні резерви для того, щоб впоратися з звалилися на нього обставинами;
 • Виникнення шансів на вихід із ситуації;
 • На останньому етапі він повинен буде прийняти певне рішення, спрямоване на вирішення цієї проблеми.

Кінотерапія, використовувана в будинках престарілих Україна, переслідує найрізноманітніші цілі. Серед них в якості основних, як правило, виділяють наступні моменти:

 • Перш за все, це пізнання самого себе;
 • Виникнення співпереживати почуттів по відношенню до інших людей;
 • Пошук варіантів вирішення тих чи інших проблем;
 • Поява можливостей впоратися з душевними конфліктами;
 • Робота, пов’язана з аналізом власних вчинків, почуттів, переживань і так далі;
 • Літня людина має усвідомити, що людська особистість багатогранна, а на прийняття рішень одночасно впливає велика кількість чинників.

Аналогічні завдання виконує і библиотерапия, яка в за рахунок читання художньої літератури робить досвід пацієнтів більш багатим. Однак для того, щоб впоратися з різними нервовими розладами найбільше підходить саме перегляд фільмів. Справа в тому, що кіно є показ образів, ожилих на екрані, і відповідне звуковий супровід картинки, яка так чи інакше налаштовує на певний емоційний лад. Ще одним плюсом кінотерапія є менша кількість витраченого часу в порівнянні з прочитанням літератури. Люди похилого віку будуть менше втомлюватися, а за рахунок певного настрою стрічки активніше залучаються до процесу і починають співпереживати персонажам.

Однак фахівці відзначають один важливий момент: один і той же фільм на різних людей буде чинити відповідний вплив. Якщо ж розглядати даний момент під кутом психології, то результат приблизно завжди буде одним і тим ж.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.