Де краще живеться пенсіонерам: невеликий порівняльний аналіз від нашого будинку престарілих в Харкові

Где лучше живется пенсионерам: небольшой сравнительный анализ от нашего дома престарелых в Харькове 2

В Україні звикли засуджувати людей, облаштувати своїх родичів в будинок для людей похилого віку. Але більшість таких сімей дбають не стільки про особистий комфорт, скільки про літніх людей, намагаючись створити для них дійсно гідні умови життя в похилому віці. Приватний будинок для людей похилого віку в Харкові «Турбота» пропонує порівняти домашні умови і ті, які пропонує пансіонат, щоб зробити максимально об’єктивний вибір.

Домашній догляд за людьми похилого віку (Харків) і його особливості

Домашній догляд вимагає величезної самовіддачі і самопожертви – сім’я повинна підготуватися повністю або частково поміняти уклад життя, щоб викроїти час для догляду за літнім родичем. По-перше, йому потрібно місце для проживання, а якщо він хоче жити окремо, необхідно, щоб з ним хтось постійно перебував поруч. Для цього буде потрібно тимчасово переїхати до старого людині, або ж найняти цілодобову доглядальницю.

По-друге, людям похилого віку потрібна допомога у виконанні щоденних гігієнічних процедур і готуванні дієтичної їжі, потрібно знаходити час для спілкування і щоденних прогулянок. Звичайно, коли літня людина в змозі себе обслужити самостійно, рідним буде легше, але старих людей не можна надовго залишати одних – це згубно відбивається на стані їх здоров’я.

По-третє, люди похилого потребують постійного медичного догляду. Навіть якщо вони здорові, раз на місяць необхідно показуватися лікарям, щоб не пропустити розвиток будь-якого захворювання, а якщо вони хворі, буде потрібно робити уколи і крапельниці, контролювати прийом таблеток, вимірювати тиск і температуру.

Не забувайте і про організацію дозвілля – ви ж не збираєтеся залишити рідну людину зі своїми думками і телевізором наодинці. Потрібно залучати його до обговорення сімейних справ, виникають в спогади, дати можливість спілкуватися зі знайомими. В силу своєї зайнятості, люди не завжди можуть приділити цьому аспекту належна увага, тому самотня літня людина сильно сумує, відчуваючи себе заручником ситуації, укладеними в чотирьох стінах, стає різким і дратівливим, вимогливим і примхливим, диктуючи оточуючим свої умови. Це нормальний «побічний ефект» старіння, що виникає від думки про свою залежність від рідних.

Тому, навіть відносно здоровий літня людина, що знаходиться під опікою своїх родичів, рідко відчуває себе щасливим і може прийняти свій стан, повністю втрачаючи свою незалежність. А що вже говорити про тих, хто потребує спеціального догляду -сліпі або глухі люди похилого віку, паралізовані люди похилого віку, особи похилого віку, які пережили інфаркт або інсульт, пацієнти з хворобою Паркінсона або Альцгеймера? У домашніх умовах вони повільно згасають, сподіваючись на швидкий кінець, щоб полегшити життя своїх родичів.

Переваги професійного догляду

У той же час, будинок для людей похилого віку в Харкові забезпечує своїм підопічним зовсім іншу старість – активну, соціалізовану, а найголовніше незалежну. До переваг, професійного догляду за людьми похилого віку в Харкові, можна віднести:

  • побутові умови – в розпорядження підопічних передаються кімнати, що нагадують готельні номери з різним рівнем комфорту;
  • медичний догляд – літні люди знаходяться під наглядом досвідчених лікарів і доглядальниць, щодня проходять повноцінний медичний огляд, а при перших симптомах погіршення стану, їх госпіталізують в клініку;
  • необхідне обладнання – у всіх кімнатах є «тривожні кнопки», провідні на пост медсестер, пацієнтам видаються інвалідні крісла, ходунки, протипролежневі матраци, а також інше спеціальне обладнання;
  • догляд – персонал допомагає здійснювати санітарно-гігієнічні процедури (лежачі пацієнти не виняток), виходити на вулицю і в загальну кімнату, а також виконує приватні прохання постояльців;
  • правильне харчування – 5-6-разова програма харчування складена дієтологами з урахуванням стану пацієнтів, включає в себе м’ясо, свіжі овочі і фрукти, кисломолочні продукти і солодке;
  • реабілітаційні та психологічні програми, спрямовані на поліпшення стану пацієнтів;
  • активне дозвілля – крім щоденного спілкування, спільного перегляду телепрограм і їх обговорення, підопічні користуються бібліотекою та дисками з улюбленими фільмами, музикою, передачами, грають в настільні ігри, займаються живописом, розгадують кросворди. Вони щодня гуляють, беруть участь у самодіяльності, до них приїжджають волонтери з концертами. А спілкування з родичами не обмежується певними рамками.

Як бачите, розмірене і наповнена подіями життя, разом з оптимальними умовами побуту, відрізняється від животіння в чотирьох стінах в очікуванні приїзду родичів, які, можливо, знайдуть пару хвилин для розмови. В результаті, в пансіонаті у літніх людей поліпшується не тільки психологічний, а й соматичне стан, активізуються обмінні процеси, до них повертається рухливість, покращується пам’ять. Старі люди не відчувають себе забутими і покинутими, навпаки, починають спокійно сприймати старість і навіть знаходять у ній свої позитивні сторони.

А тепер задайте собі питання: «Яка старість є більш гідною? Як би ви хотіли провести залишок своїх днів? »І відповідь не змусить себе чекати.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.