Гігієна і догляд за людьми похилого віку в домашніх умовах. Рекомендації від приватного будинку престарілих в Києві

Гигиена и уход за пожилыми людьми в домашних условиях 2

На жаль, з процесом старіння людей вдіяти нічого не можна, це цілком природно, і звернути це неможливо. І за літніми людьми потрібно піклуватися так, щоб не виникало ніяких проблем, а вони не відчували себе самотніми. Загалом, гігієна і догляд за людьми похилого віку в домашніх умовах мають важливе значення в житті кожної старої людини. Та й взагалі, далеко не кожна людина зважиться віддати свого літнього родича в пансіонат або будинок для людей похилого віку, він може віддати перевагу забезпечувати самостійний догляд.

Сон літніх людей

Спочатку необхідно забезпечити важливу турботу про сон літньої людини. Він повинен отримувати як мінімум 7-8 годин міцного, здорового і абсолютно спокійного сну. А якщо він хворий, бажано спати пару-трійку годин вдень в якості доповнення. Для літніх людей найбільш важливий повний сон, ніж для молодих, оскільки нервова система може отримати найбільш швидке виснаження. І навіть одна єдина ніч без сну може зашкодити здоров’я в цілому, а особливо на психіку і нервову систему. Тому намагайтеся піклуватися про те, щоб ваші старі родичі отримували комфортний і повноцінний сон, якому нічого не буде перешкоджати.

Питання гігієни

На жаль, багато людей похилого віку мають масу проблем, пов’язаних з гігієною, до яких можна віднести енурез, а також нетримання калових мас. Що ж робити і як їх вирішити? Необхідно використовувати або судно, або сечоприймальник, або в самих крайніх ситуаціях підгузники або одноразові пелюшки. Зміна гігієнічних засобів повинна здійснюватися кожен раз після того, як старий чоловік сходив в туалет. Є важливі поради по догляду за хворими і старими батьками, бабусями і дідусями, а також іншими родичами. Наприклад, повністю промивати їх тіло слід від одного до двох разів на тиждень. Кожен день потрібно мити ноги, використовуючи щітку, а також в потрібний час видаляючи мозолі і обрізаючи шкіру. Мило вибирати таке, жирність якого підвищена, щоб позбутися від сухості шкіри. У цьому також може допомогти використання кремів.

Устаткування для полегшення життя

При наявності у літніх людей проблеми зі здоров’ям, а особливо з опорно-руховим апаратом, необхідно забезпечити додаткові умови комфорту в будинку і квартирі. Наприклад, поставити спеціалізовані поручні по території житла, ручки у ванній кімнаті, можливо придбання спеціальному ліжку. Також може знадобитися покупка протилежного матраца в тому випадку, якщо літній родич не може ходити. А коли він поступово починає вставати, потрібна буде покупка спеціального туалету, ходунків, а також багато іншого, що помітно полегшить догляд. А взагалі, зайвих меблів з хворими людьми похилого в будинку краще не тримати. Якщо і робити перестановку, то тільки попередивши про це старого мешканця будинку. Пол краще покрити цільним килимом, а замість ляпас носити тільки тапочки. У ванній необхідна наявність поручнів і гумових килимів, щоб людина не впав.

Створення комфортних умовах

Для того, щоб підтримувати в літню людину життя, необхідне створення хороших умов для нього. Наприклад, в приміщенні температура повинна бути далеко не низькою, як мінімум 18 градусів, а краще навіть більше. У кімнаті літньої людини повинен мати власний столик або тумбочку, а також абсолютно індивідуальне освітлення. Ліжко краще високою не робити, так як сідаючи на неї, літній мешканець будинку повинен стосуватися підлоги ногами. Якщо є гроші, можливо придбання ліжка з функціями на зразок поняття ножний або головної частини. Краще не тримати в будинку занадто глибокі і низькі дивани і крісла, звідки літній людині своїми силами встати буде нереально важко.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.