Ігри для літніх людей. Вибираємо кращі разом з нашим будинком для людей похилого віку

Нерідко людям похилого віку здається, що вони самотні. справа може бути не тільки у взаєминах в сім’ї, а й в рисах характеру, рівні активності та інше. Проте, таким людям дуже потрібна підтримка. У нашому будинку для людей похилого віку “Турбота” організовані всі можливі види дозвілля для наших мешканців. Перш за все, це пасивні фізичні навантаження в ігрових видах спорту і колективне участь в інтелектуальних іграх.

Організація ігор для престарілих

Ігри – це не тільки прерогатива маленьких дітей і підростаючого покоління. Практично всі люди пенсійного віку не проти перекинутися в карти або шахи і шашки. Ми зробили цей процес колективним, регулярним і максимально цікавим.

Ігрова психіатрія і терапія

Психіатрія в іграх має на увазі застосування різних ролей. Ігровий процес здійснюється під наглядом педагога-психолога, який моделює різні завдання і ролі. Пенсіонери з великим ентузіазмом включаються в гру, намагаючись вжитися в образ. Дані, отримані на основі поведінки, дозволяють повністю охарактеризувати поведінкову модель літньої людини, його переваги і образ мислення. За допомогою такої гри в абсолютному числі випадку вдається подолати скутість людини, почуття покинутості і приреченості. Звичайно це не зовсім приємний нонсенс, але часто в будинках для людей похилого віку виявляються мешканці, від яких відмовилися рідні по ряду причин. В такому випадку будинок престарілих повинен стати справжнім додому, повним участі і привітності.

Крім того сам ігровий процес іноді призначається в якості терапії в лікуванні затяжних депресій, пасивної поведінки і апатії. На жаль, але нерідко почуття апатії виникає у літніх людей після поселення в будинках і притулках для людей похилого віку. Наше завдання подолати всі критичні стани і зробити життя людини по-справжньому щасливим і наповненим.

Вимоги та умови

До всіх ігор, що проводяться для престарілих людей в будинку-пансіонаті “Турбота” пред’являються кілька характерних вимог:

  • Загальна доступність. Тобто гра повинна бути доступна для кожного, кожен повинен зрозуміти правила і брати участь в ігровому процесі, в іншому випадку з’являться люди “без участі”. А сама байдужість особливо гостро переживається в старості.
  • Колективність і інтерес. Будинок престарілих, навіть з роздільним проживанням, має на увазі колективне перебування в ньому. Це означає, що і ігровий процес повинен служити загальній згуртованості і доброзичливості.
  • Відсутність перевтоми. Гра повинна стати цікавим і захоплюючим розвагою, корисним дозвіллям, а не каторгою з обов’язковим досягненням кінця.

Види ігор: активність і інтелект

Це поділ стосується швидше вікової категорії – комусь хочеться пограти в “городки” на свіжому повітрі, а кому-то посидіти в теплій і затишній кімнаті за столиком в компанії приємних людей.

До настільних ігор для більш старшої пенсійної групи можна віднести наступні колективні ігри:

  • Шахи і шашки. Турніри по цим двом видам ігор прославили не одне покоління будинків-пансіонатів.
  • Російське лото. Пенсіонери грають в цю гру перед телевізором від нудьги, так чому не спробувати і в умовах пансіонату.
  • Монополія – ​​це новомодна настільна гра для великої групи людей. Зацікавити цією грою можна як бабусь, так і дідусів. Нове віяння, яке буде оцінено по достоїнству.

До більш “молодим” дідусям і бабусям можна застосувати трохи активності:

  • Бадмінтон і настільний теніс.
  • Крокет.

Активний ігровий процес – перші ліки від нудьги. Ми не дамо нашим підопічним нудьгувати.

Похожие статьи