Інсульт в літньому віці: симптоми, які не можна ігнорувати. Поради медиків приватного пансіонату для людей похилого віку

Инсульт в пожилом возрасте: симптомы, которые нельзя игнорировать. Советы медиков частного пансионата для престарелых 1

Інсульт – вкрай небезпечна патологія, якою особливо схильні люди в літньому віці. Згідно зі статистичними дослідженнями, в світі від інсульту страждає близько 6 мільйонів чоловік щорічно, при цьому на частку літніх людей доводиться велика частина: 75% випадків фіксуються у людей, що знаходяться в віці старше 65 років.

Що робити, якщо ваш родич в групі ризику?

Перше і найголовніше правило – не залишати літню людину одного. Зрозуміло, що в сучасному світі дозволити собі цілодобово наглядати за батьком, матір’ю або бабусею може не кожен. Але ж саме для таких випадків і існують приватні будинки для людей похилого віку. Медичний персонал, присутній там, забезпечить постійний нагляд і може надати кваліфіковану допомогу при прояві перших ознак інсульту. Або – якщо ваш родич вже переніс його – елітний будинок престарілих створить найкращі умови для якнайшвидшої реабілітації.

Як зрозуміти, що зі здоров’ям близької щось не так?

До симптомів відносяться:

  • різке запаморочення, нудота, слабкість;
  • порушена координація рухів;
  • безладна мова;
  • тимчасова втрата зору;
  • несподівана втрата рухливості (повна або часткова).

Одна з ознак, особливо такий, як запаморочення, нічого не означає сам по собі. Але якщо ви помітили кілька з перерахованих вище особливостей – варто відразу ж звернутися за допомогою.

Діагностика на дому: поради медика приватного пансіонату для літніх людей

Якщо ви підозрюєте, що з батьком, матір’ю або іншим літнім родичем щось не в порядку, попросіть його зробити 2 прості речі: посміхнутися і підняти обидві руки на рівень грудей. З вашим близьким все добре, якщо при посмішці рухаються м’язи на обох сторонах особи, а при піднятті рук їх рух залишається симетричним. Якщо ж замість усмішки ви спостерігаєте несиметричну гримасу, при якій кути рота і вік з одного боку провисають, а при русі рук одна помітно відстає від іншої – потрібно негайно телефонувати лікаря.

Що можна зробити самостійно?

Доктора приватних пансіонатів для літніх сходяться на думці: чим швидше надана вірна і максимально кваліфікована допомога, тим більше надії на благополучний результат і лікування інсульту. Проте, поки «швидка» їде на ваш виклик, ви теж можете дещо зробити – це полегшить хворому його стан.

По-перше, постраждалого потрібно укласти так, щоб голова виявилася піднята над загальним рівнем ліжку на 25-30 градусів. Підійде висока подушка, яку варто підкласти не тільки під голову, а й під спину, плечі.

По-друге, обов’язково відкрийте вікно: надходження холодного повітря необхідно. Після цього обов’язково зніміть з хворого будь-яку стискає рух або дихання одяг.

По-третє, якщо потерпілий виявляє перші ознаки блювоти, необхідно повернути його голову набік – це вбереже від проблем з попаданням блювотних мас в дихальні шляхи.

Не потрібно давати самостійно ніяких ліків, обов’язково дочекайтеся лікарів і дотримуйтесь їх рекомендацій. Пам’ятайте, що при інсульті госпіталізація обов’язкове.

Після лікування: як відновлюватися хворому?

Приватні пансіонати для людей похилого віку пропонують повноцінну методику відновлення пост-інсультних хворих. У цю методику включені:

  • Правильне, здорове харчування, оскільки надходження в організм усіх необхідних вітамінів, а також баланс білків, вуглеводів і жирів дуже важливий для відновлення нормальної діяльності організму;
  • Масаж, оскільки при інсульті страждає не тільки мозок, але і м’язи. Для відновлення рухливості і рухової активності просто необхідний масаж, впоратися з яким можуть тільки фахівці;
  • Мовні тренування, оскільки саме мовний апарат страждає досить часто, і для того, щоб хворий знову почав говорити чітко і розбірливо, потрібні заняття з професіоналами;
  • Медикаментозне лікування, так як ослабленому тяжкою хворобою організму просто необхідна підтримка.

Самостійно забезпечити виконання всіх реабілітаційних рекомендацій дуже складно. Приватний пансіонат для людей похилого віку дозволить вам не турбуватися про догляд за потерпілим від хвороби родичем і забезпечити йому найкращі умови для повернення здоров’я.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.