Як приватний будинок для людей похилого віку може бути дешевше? Скільки коштує будинок престарілих насправді?

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 323

Будинки для людей похилого віку – це установи, які працюють для створення комфортних умов проживання людей похилого віку, що потребує турботи і уваги. В першу чергу будинок для людей похилого віку – це професійний обслуговуючий персонал, що має високу кваліфікацію і великим досвідом, а також це чиста територія, що не лікарняного типу, проживаючи на якій Ваші родичі, батьки і дідусі, мами і бабусі, відпочинуть від щоденних клопотів і турбот , і розслабляться душею і тілом.

Різниця між будинками для людей похилого віку державного і приватного типу

Багато хто задається подібним питанням. Хотіло б почати з того, що для того що б потрапити в державний будинок для людей похилого віку необхідно зібрати безліч необхідних документів, в різних інстанціях. Також для державного будинку престарілих характерно обмежена кількість місць, тобто черзі. Не варто забувати і про те, що для того що б потрапити в будинок престарілих державного типу власності необхідно відповідати вимоги законодавства, а саме людина повинна досягти певного вікового порога пенсійного віку, або інваліда першої або другої категорії, що потребує постійного догляду, але не мають родичів працездатного віку і можливостей.

Що стосується приватних будинків для людей похилого віку, то при оформленні в дані установи подібних питань не виникає. Вам не доведеться чекати «своєї черги», і збирати безліч документів для оформлення. . Майбутньому гостю знадобиться медична карта, довідка флюорографічного обстеження, що підтвердить відсутність туберкульозу у майбутнього постояльця, паспорт літнього, і паспорт (копія) опікуна що укладає договір з приватним будинком для людей похилого віку. Можна надати копію страхового поліса, якщо такий є.

Також одним з ключових факторів є і оплата. Це основна відмінність будинків для людей похилого віку різних форм власності.

Різниця по оплаті за проживання в приватних та державних будинках для людей похилого віку

Багато хто вважає що приватні будинки для людей похилого віку можуть собі дозволити тільки забезпечені люди, а державні будинки для престарілих абсолютно безкоштовні. Але чи дійсно дана думка правильне?

Сколько на самом деле стоит дом престарелых

До необхідних витрат відносяться такі як: проживання, харчування, ліки, медичне обслуговування, одяг і білизна, і інші подібні необхідні речі.

Всі ми знаємо, що безкоштовно буває тільки в казках. Це правило відноситься і до державних домівках для престарілих. Так як такі установи фінансуються з бюджету держави, і контролюються державними органами контролю, оплата утримується за рахунок пенсії (до 75%), або ж за рахунок родичів. В такому випадку літня людина виходить всю свою пенсію. Ця сума звичайно буде відрізнятися від оплати в приватному будинку для літніх людей, але людині, у якого є дієздатні родичі, потрапити в державний будинок престарілих практично не реально.

Також варто відзначити, що вся нерухомість старої людини, через півроку проживання в державному будинку для літніх людей переходить на баланс держави.

Що стосується приватних будинків для людей похилого віку, оплата звичайно значно відрізняється від державних, але є і особливість – існує безліч варіантів оплати. Також особливість є те, що літня людина може проживати в будинку для людей похилого віку, наприклад, тільки по буднях, або в певні дні місяця або сезону. У будинках для людей похилого віку приватного типу може діяти і система знижок.

Основною відмінністю є і те, що все майно нажите людиною, залишається і нього, і не забирається в обов’язковому порядку. Але в той же час, літня людина самостійно може прийняти рішення про те, щоб оплачувати своє проживання в будинку для літніх людей за рахунок пенсії.

Також літня людина може здавати в оренду свою квартиру або будинок, і тим самим таким чином оплачувати сої проживання в будинку для людей похилого віку приватної форми власності.

Фінальний висновок

Таким чином ми можемо відповісти на питання «чи може проживання в приватному будинку для престарілих бути дешевше?». Може. Та й різниця у вартості проживання в будинку для літніх людей дуже легко згладжується за рахунок різниці в догляді, якість проживання та харчування. Також в будинках для людей похилого віку приватного типу власності діє система, якби «все включено», а ось в державних будинках за необхідні Вам послуги прийдеться доплатити, і вельми часто це оплата просто вразить Вас необхідними сумами.

У будь-якому випадку, вибір завжди за Вами. Варто звертати увагу не тільки на вартість проживання, а й на умови і додаткові послуги, якщо такі необхідні. І тільки після цього, шляхом підрахунку вирішувати оптимальний для Вас варіант.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.