Як оформити опікунство над літньою людиною в Україні 2018

З віком людині стає важко подбати про себе. Опікунство допоможе родичам і небайдужим людям подбати про старого. Не завжди члени сім’ї можуть подбати про літньому людині, адже у кожного кар’єра і необхідно заробляти для гідного життя. Навіть якщо зі старим є кому посидіти, то далеко не кожен може надати медичну допомогу. Перевагою будинку престарілих є те, що в будь-який момент вашому близькій людині буде надана допомога фахівця. Будинок пристарілих під Києвом надасть гідне проживання для кожного постояльця.

Що таке опікунство

Опікун потрібно людям похилого віку, які визнані недієздатними. Також патронаж може бути оформлений над людиною, яка не може про себе позбутися за станом здоров’я. Старий чоловік повинен пройти медичну комісію, щоб встановити недієздатність.

Опікунство над старим чоловіком це велика відповідальність. Є безліч обов’язків, які повинен виконувати опікун, а саме: отримувати допомогу пенсіонера, оплачувати комунальні послуги, купувати продукти харчування і медикаменти.

Чи є необхідність в опікунство для людей похилого віку

Кожен опікун має ряд переваг, які згідно із законом покладено, а саме:

  1. Опікун має право переїхати жити до старого людині, якщо в цьому є необхідність.
  2. Опікун розпоряджається пенсією старого, якщо це не ущемляє права старого.

Найчастіше опікунство не оплачується, тому як кожен йде на цей крок добровільно, але якщо старий чоловік вважатиме за потрібне віддячити опікуна, то можна укласти договір, згідно з яким опікуну покладена певна сума.

В основному опікунами стають родичі старої людини, але є випадки і оформлення опікунства сторонніми людьми і патронажними службами. Якщо опікунами бажають стати відразу кілька людей, то перевага віддається людині кревного, тому як останній зможе надати кращий догляд за старим. Опікуна і старої людини перевіряють спеціальні служби. Опікуном має право стати людина по досягненню 18 років, у якого немає алкогольної залежності і психічних захворювань. Можливо, оформити відразу двох опікунів для одного старої людини.

Як оформляється опікунство в 2018 році

Старий чоловік перевіряється на дієздатність, після чого протягом 30 днів призначається за ним патронажний.

Документи, які необхідно надати:

  1. Заява від потенційного опікуна;
  2. Заява від старої людини;
  3. Паспорт;
  4. Довідка з психіатрії старої людини;
  5. Довідка з фактичного місць проживання опікуна;
  6. Довідка з місця роботи або навчання;
  7. Медична довідка про проходження медичної комісії.

Кожна людина може оформити опікунство над своєю мамою, якщо остання визнана недієздатною, інвалідом або важко хворий. Старий чоловік, який не в змозі про себе подбати повинен звернутися в органи опіки. Для того щоб оформити патронаж над людиною необхідно написати заяву і пройти медичну комісію. Опікун надає перелічені документи. Якщо служба визначає, що старий чоловік справді потребує допомоги патронажу, укладається договір.

Оформляючи документи обом сторонам роз’яснюються їх права і обов’язки. Якщо старий чоловік потребує медичної допомоги, то проживання в домашніх умовах стає неможливим. Будинок пристарілих в Київській області подбає про ваших близьких людей, які потребують нашої допомоги.

Якщо ви ще сумніваєтеся, який будинок престарілих вибрати для свого рідного людина, можете почитати відгуки на просторах інтернету. Наші близькі люди гідні тільки найкращого!

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.