Як переобладнати квартиру під літньої людини. Рекомендації від будинку для людей похилого віку “Турбота”

У даній статті мова піде про заходи, які в повній мірі здатні відповісти на питання про те, як переобладнати квартиру під літньої людини. Ми даємо лише ті рекомендації, які ефективно випробувані нами особисто при обладнанні житлових модулів будинку по догляду за людьми похилого віку громадянами “Турбота”.

Обладнаємо-двох-трикімнатну квартиру

За типове житло літніх людей візьмемо звичайну двох або трикімнатну квартиру і зробимо переобладнання покроково: метр за метром, кімната за кімнатою.

Основні проблеми

Визначимося з переліком можливих труднощів, які в міру старіння стають все більш злободенними для літніх людей:

  • Погіршення зір, а це значить, що фатальним буде недолік світла;
  • Порушення координації і ускладнена ходьба, а це означає, що повністю повинна бути виключена захаращеність, і повинні бути обладнані місці короткого відпочинку;
  • Старіння організму в цілому повинно повністю виключати падіння і ковзання, це мова вже про модернізацію санвузла.

І так по порядку

Коридор і передпокій

Літня людина, зайшовши або виходячи з квартири, повинен взутися або роззутися. Для цього краще помістити в передпокої зручний м’який пуф, досить зручний і стійкий, середньої висоти для сидіння.

Так як передпокій в основному є місцем зберігання одягу, то необхідно організувати сильне освітлення і платтяні шафи з підсвічуванням.

Всі шафи бажано виконати з відкриванням на рівні грудей дідуся чи бабусі, в іншому випадку їм доведеться нагинатися. Нагин і сильні нахили вельми протипоказані при всіх видах ревматоїдного артриту або гіпертонічних захворюваннях.

Кухня

Тут все повинно розташовуватися максимально ергономічно і функціонально, але при цьому необхідно простір доступу до плити і робочих поверхонь, а також окрема обідня зона. Справа в тому, що багато людей похилого віку мають імпозантністю, яка буде вельми ускладнювати харчування на тісних кухнях з низькими столами, незручними табуретками.

Витяжка є вибірковим кухонним інвентарем, але для стареньких людей, що мають порушення дихальної функції або легеневу недостатність, таке пристосування є обов’язковим.

Зал або вітальня

Цю кімнату можна вважати місцем відпочинку і дозвілля. Кімната оформляється відповідно. Що стосується меблів, то необхідно підібрати безпечну, яка виключає падіння з неї і провалювання при сидінні.

Спальня

Оформлення спальні не повинно бути химерним, краще використовувати неутомливим постільні тони, які служать для заспокоєння психіки і не напружують погляд. Ліжко не повинна бути жорсткою і високою. Так як люди похилого часто встають ночами за своїми потребами краще застелити спальню килимами.

Характерні нюанси переобладнання

Наступний список допоможе доповнити квартиру літньої людини в повній мірі зручності та безпеки:

  • Максимум світла. Це означає не тільки штучне освітлення, а й можливість отримання природного, це означає великі чисті вікна в кожній кімнаті;
  • Безпека кахлю. Ванна і туалет – місця підвищеного ризику через слизького кахлю, отже необхідно застелити його спеціальними килимками;
  • Теплий “ласкавий” підлогу. Для профілактики загострення артриту ступень і подагри підлоги ні в якому разі не повинні бути холодними. Їх обов’язково застелити м’якими килимами, можна провести підігрів.

Дані заходи є типовими, але для кожного літнього ми здатні розробити власний перелік індивідуальних модифікацій і заходів з переобладнання житлової площі.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.