Як отримати ветерана праці в 2017 році в Києві

Как получить ветерана труда в 2017 году: подробное руководство от дома для престарелых в Киеве 2

Перед тим, як відправитися в будинок для людей похилого віку в Києві, варто подбати про оформлення документів. Наприклад, якщо ви є ветераном праці, ви без проблем отримаєте відповідне посвідчення, а з ним – і всі пільги. Цих пільг трохи, але законодавство змінюється, і, можливо, в майбутньому у вас буде більше привілеїв.

Хто має право на звання ветерана праці серед майбутніх постояльців будинку престарілих в Києві?

По-перше, ветеранами праці зможуть стати всі ті, хто пропрацював 40 років або більше. Для жінок “ліміт” нижче – 35 років. Припустимо, якщо ви почали працювати в 20 років, в 55-60 ви вже можете стати ветераном. Працювати в пенсійному віці для цього необов’язково.

По-друге, пільговики з особливих списків. Їх стаж залежить від типу списку і роботи. Це не більше 35 років для чоловіків. В ту ж категорію входять сільські трактористи, водії громадського транспорту, що працюють в місті, доярки і інші.

По-третє, всі ті, хто вийшов на пенсію за вислугою років (в нашому приватному будинку для літніх людей в Києві таких небагато). Шахтарі, працівники залізниці, геологи, вчителі і багато інших можуть претендувати на звання, пропрацювавши 30-35 років.

По-четверте, інваліди 1-ї групи (дитинства або по зору), ліліпути і карлики – при стажі до 25-30 років. Інваліди 1-2 груп зі стажем від 15 років і пенсією по інвалідності можуть також отримати статус ветерана.

Нарешті, до таких належать і ті пенсіонери, які вийшли на пенсію і отримали медаль “Ветеран праці” в роки СРСР.

Багато з тих, хто живе в пансіонаті для людей похилого віку в Києві, можуть розраховувати на звання, а з ним – і на пільги. Вони невеликі, але можуть дати додаткові переваги.

Що дає звання ветерана праці гостю пансіонату для літніх людей в Києві?

Якщо ви живете в будинку для людей похилого віку в Києві, або тільки збираєтеся сюди, вам зовсім необов’язково рвати зв’язку з усіма, хто залишився в власних квартирах і забувати про прогулянки і поїздках по місту. Ви можете виходити з дому і гуляти, якщо дозволяє ваше здоров’я. А значить, в майбутньому можете працювати або відпочивати на дачі, їздити на громадському транспорті, відпочивати в санаторіях і лікувати зуби.

Посвідчення ветерана праці дає вам право, в першу чергу, не платити податок на землю. Якщо ділянка оформлена на вас, ви заощадите невелику суму. Раніше держава дозволяла ветераном безкоштовно їздити на громадському транспорті. Зараз статус ветерана цього не дає. Втім, якщо ви пенсіонер, ви і без цього зможете користуватися автобусами, електричками та тролейбусами без оплати. Якщо ви перебуваєте в будинку для літніх людей в Києві, часто їздити не доведеться.

Як отримати посвідчення ветерана праці?

Нічого складного в цьому немає, навіть якщо ви вже давно живете в приватному пансіонаті для людей похилого віку в Києві. Вам потрібно:

  • Прийти в Управління соцзахисту. Можна вибрати будь-який – необов’язково їхати в той район або місто, в якому ви жили і працювали раніше * наприклад, вам не доведеться виїжджати з будинку престарілих в Київську область).
  • Взяти з собою і надати співробітнику соцзахисту паспорт, пенсійне посвідчення та дві фотографії (того ж формату, який використовувався для паспорта).
  • Співробітник перевірить інформацію про вас в базі даних. Якщо у вас досить великий стаж, посвідчення швидко зроблять і нададуть вам.

Збирати довідки, ходити по підприємствах, де ви раніше працювали, шукати трудової книжки не потрібно. Все вже є в єдиній базі. На пошук інформації та оформлення документа піде 30 хвилин. З будинку престарілих в Києві ви відлучитися на одну-дві години. Черги також проходять швидко, можна спробувати записатися на певний час заздалегідь.

Статус ветерана праці дає небагато, але цим варто скористатися. В інтернаті для престарілих в Києві вам не доведеться думати про такі дрібниці, як податки на землю або чергу в санаторій або до лікаря.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.