Як вблагати переміщення літньої людини по квартирі. Поради від нашого будинку пенсіонерів в Києві

Все, що оточує людину похилого віку, має бути практичним і безпечним. Відповідно до цих критеріїв слід облаштовувати побут. Це дозволить йому знову відчути себе повноправним членом суспільства і зможе задовольнити його потреби найкращим чином.

Пересування по квартирі і на вулиці

Щоб літній не відчував себе безпорадним, або що ще гірше – тягарем для оточуючих, в першу чергу важливо дбати про його самостійне переміщення. Для цього необхідно придбати милиці або спеціальні ходунки. Існує безліч різновидів моделей:

  • прості нескладні;
  • на колесах;
  • зі зручним сидінням для відпочинку під час прогулянок;
  • з кошиком для походів по магазинах.

Серед такого різноманіття легко підібрати варіант відповідно до індивідуальних особливостей і потреб людини. За допомогою цих пристосувань він зможе самостійно виконувати повсякденні дії і навіть прогулюватися по вулиці, не відчуваючи себе хворим і немічним.

Переміщення між поверхами або в приватному будинку

Сходи є найбільшою перешкодою для літніх. Якщо будинок багатоквартирний (багатоповерховий), важливо, щоб він був обладнаний ліфтом, що дозволить людині легко переміщатися між поверхами. Для ступенів всередині приватного будинку розроблені спеціальні сходові підйомники у вигляді сидіння, яке кріпиться до перил. Таке пристосування може бути двох типів:

  • автоматизованим (електричним);
  • механічним.

Пам’ятайте, що відсутність можливості самостійно виходити на прогулянку спровокує почуття самотності і суттєво знизить активність старого. А це призведе до погіршення стану здоров’я, провокує підвищену дратівливість і нервозність.

Переміщення в ванній

Захворювання опорно-рухового апарату в цілому і хребта зокрема, заважають людині нормально стежити за особистою гігієною. Тому для людей похилого віку рекомендується виділити окремий санвузол і оснастити його всіма необхідними предметами.

  1. Потрібно розмістити спеціальний пристрій у вигляді зручного стільця для інвалідів, оснащеного відром.
  2. На підлозі необхідно постелити килимки проти ковзання.
  3. У ванній слід вмонтувати поручні і сидіння, а збоку до неї приставити міні-сходи з 2-3 сходинок, по яких старому буде зручно забиратися туди.

Все це забезпечить людині комфорт і безпеку під час проведення щоденних гігієнічних процедур.

Що повинно оточувати людей з поганим зором, нюхом, слухом?

Проблеми із зором здатні створити безліч незручностей в процесі пошуку потрібних речей. Тому важливо забезпечити простір приміщення хорошим освітленням (розсовувати штори, піднімати жалюзі, встановити яскраві освітлювальні прилади). Не слід часто переставляти меблі або особисті речі старого без його відома.

Щоб уникнути непередбачених трагічних наслідків через зниженого нюху старого, необхідно вжити заходів обережності – встановити блокіратори на електроприлади, а також датчики диму на стелі.

Літні потребують посиленого звуці як при спілкуванні з оточуючими, так і при використанні будь-яких сучасних пристроїв. Повноцінно спілкуватися з людьми старому допоможе слуховий апарат. А звичайні навушники дозволяють йому вільно дивитися телевізор, слухати радіо або розмовляти по телефону.

Щасливе життя людей похилого віку в пансіонаті

Співробітники пансіонату для людей похилого віку «Турбота» врахували перераховані нюанси і зробили все, щоб переміщення людей похилого віку стало максимально комфортним і безпечним. Сподіваємося, це допоможе наповнити їх життя любов’ю, змістом, а також безумовною вірою в допомогу і підтримку близьких людей.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.