Яким повинен бути дійсно якісний пансіонат для людей похилого віку

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 396

В силу різних причин потрапляють люди похилого віку в будинку для людей похилого віку. Для України, де століттями складалися сімейні традиції, приватні будинки престарілих спочатку були дещо незвичними, але, з появою все більшої кількості пансіонатів такої спрямованості громадську думку змінилося в бік прийнятті та розуміння цього питання і приватних будинок престарілих в Києві і на Україні в цілому на сьогодні вже чимало. Є вони практично в кожному місті, але найбільше пансіонатів для престарілих знаходиться в Києві.

Здебільшого в будинку для людей похилого віку Києва літніх людей влаштовують найближчі родичі або діти. Звичайно, кожному хочеться, щоб його старий родич перебував під опікою уважного медичного та обслуговуючого персоналу, в комфортних умовах, отримував всі необхідні медичні та побутові послуги.

Саме тому, при виборі установи, в якому буде знаходитися ваш родич, слід звернути увагу на цілий ряд факторів. На сьогодні будинки престарілих існують як державні (муніципальні), так і приватні. Різниця в тому, що державні будинки мають на увазі безкоштовне утримання, а приватні – платне.

Думка про старих богодільнях, де в сумовитих, обшарпаних кімнатках тулилися нещасні погуголодние старі давно вже пішли в минуле. Сучасний будинок для літніх людей Києва має зовсім інший статус. Звичайно, приватні пансіонати фінансово більш незалежні, так як отримують гроші за утримання та обслуговування з родичів постояльців, що позначається на матеріальній базі закладу. Більшість пансіонатів для літніх людей в Києвіstrong> беруть помірну оплату за свої послуги і цілком доступні більшості бажаючих.

характеристики вибору

На що слід звернути увагу при виборі якісного пансіонату:

 1. При виборі необхідно звертати увагу на місце розташування пансіонату. В першу чергу будь-які установи такого роду повинні розташовуватися в будівлях не з житлового фонду і мати відповідну ліцензію на свою діяльність. Пансіонат ні в якому разі не повинен розташовуватися в колишніх комунальних або простих квартирах, в дачних будиночках або приватних будинках. Це протизаконно. Будівля має бути офіційно виведено з житлового фонду.
 2. Не соромтеся вимагати пред’явлення ліцензій та інших засвідчують документів. Обов’язкова умова для будинку престарілих – це висококваліфікований медичний і обслуговуючий персонал.
 3. Наступним важливим питанням, на який слід звернути увагу – це місце проживання, тобто кімнати. У якісному пансіонаті кімнати для проживання розраховані максимум для чотирьох чоловік. Залежно від вартості можуть надаватися номери для однієї людини. В обладнання повинні обов’язково входити м’які меблі і телевізор, шафа, стільці, столи.
 4. Медичні послуги, процедури, персональний догляд медичної сестри обумовлюються додатково. Але щоденне прибирання кімнати входить в обов’язкові послуги.
 5. У будь-якому добротному пансіонаті не повинно бути ніяких сторонніх запахів, які свідчать про скупченості проживають або проблемами з кухнею або пральні. Якісний приватний пансіонат передбачає обов’язковий євроремонт всіх житлових, побутових і ділових приміщень. Обшарпані стіни, що відвалився кахель говорить про те, що з цього закладу краще швидше піти, а не те, щоб поселяти сюди свого старого родича.
 6. Кухня повинна відповідати всім санітарним нормам. Оглядаючи приміщення кухні, слід звернути увагу на наступне. Столи для оброблення продуктів повинні бути з цілісних листів нержавіючої сталі. Стіни обов’язково закриті до стелі якісним кахлем світлих тонів. Стіни, покриті емаллю або масляною фарбою – це явний моветон. Можна сміливо розвертатися і йти звідси. На щастя, таких приватних пансіонатів для престарілих в Києві практично немає.
 7. Меню і раціон харчування. Не повинно бути великим секретом від вас склад меню і раціон харчування. Природно, він не повинен складатися з однієї перловки і цибулі. По одному тільки меню і раціону можна зробити висновки про те, що вдає із себе цей пансіонат. У раціоні обов’язково повинні бути присутніми свіжі овочі та фрукти. Харчування має бути, як мінімум, чотирьох разовим, бажано п’яти разовим. Старі люди їдять небагато, але часто, це повинно враховуватися.
 8. Наступне, на що треба звернути увагу, це пральня. Будь-який заклад, в якому проживають десятки старих людей повинно мати пральню з відповідним сучасним спеціалізованим обладнанням, так як обсяг матеріалу для прання тут величезний. Приміщення повинно бути великим і просторим. Зверніть увагу на вже проживають тут постояльців, як вони одягнені, бажано заглянути в кімнати, де вони проживають. Секрет тут простий. Несвіже постільна білизна виділяє специфічний запах, за яким можна зробити висновок про якість роботи пральні якості побутового обслуговування.
 9. Організація дозвілля. Основною проблемою для будь-якого старого людини є самотність і відсутність уваги. Люди похилого віку більше і найважче переживають саме ці моменти. В цьому плані перебування в пансіонаті, де поруч знаходяться десятки таких же, як і він людей, є позитивним фактором. Тут з’являються нові друзі і знайомі, зав’язуються певні відносини, формуються нові інтереси. Для того, щоб проживають могли без проблем спілкуватися і відпочивати, адміністрацією пансіонату повинні бути організовані відповідні заходи.
 10. Територія закладу повинна бути відповідно озеленена, мати якісний ландшафтний дизайн, наявність альтанок для відпочинку, лавок обов’язково. Їх відсутність може багато що сказати про ставлення адміністрації до своїм постояльцям.
 11. Медичне обслуговування. У пансіонаті повинні бути передбачені всі необхідні види медичних послуг, включаючи і надання швидкої медичної допомоги. Медична допомога не повинна обмежуватися тільки наданням спеціалізованих послуг. Важливе значення для людей похилого віку має і профілактичні заходи, лікувально – оздоровча фізкультура. Фахівці цього напрямку повинні бути в штаті установи. Так само, як і доглядальниці і нянечки.

Якщо всі вищезгадані характеристики дотримані в належній мірі, то можна сміливо віднести даний інтернат до якісних і впевнено поселити тут своїх родичів. Слід зазначити, що більшість інтернатів для людей похилого віку в Києві в повній мірі відповідають всім перерахованим вище умовам.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.