Warning: session_start(): open(/home/medzah00/.system/tmp/sess_lr5qohvm9bf3uh8u4f2gc30cn3, O_RDWR) failed: Превышена дисковая квота (122) in /home/medzah00/tyrbota.org.ua/www/wp-content/plugins/unyson/framework/includes/hooks.php on line 258
Міцний імунітет в літньому віці - це просто! Рекомендації нашого будинку відпочинку для пенсіонерів - Приватні будинки для літніх "Турбота"

Міцний імунітет в літньому віці – це просто! Рекомендації нашого будинку відпочинку для пенсіонерів

Крепкий иммунитет в пожилом возрасте – это просто! Рекомендации нашего дома отдыха для пенсионеров 2

Здатність організму захищатися від ворожих чинників середовища, перешкоджати проникненню інфекцій і боротися навіть з власними, правда, що переродилися і вже шкідливими клітинами називається імунітетом. Саме завдяки йому організм зберігає генетичну цілісність протягом усього життя.

Чому знижується імунітет?

Приблизно до двадцяти п’яти років, коли організм людини закінчує своє формування, імунна система досягає максимального розвитку. З віком ефективність імунної системи знижується. Однією з важливих причин цього є атрофія вилочкової залози (тимуса), яка призводить до зменшення вироблення нею ряду гормонів.

До зниження імунітету призводять тривалі стреси, порушення харчування, неконтрольований прийом антибіотиків, агресивна навколишнє середовище, шкідливі звички.

Як проявляється виснаження імунної системи?

Про нестачу захисних сил організму можна говорити, якщо:

 • Гострі респіраторні захворювання протікають тривало, важко, долають людини 3-5 разів на рік
 • Часто загострюються хронічні захворювання
 • Підвищується стомлюваність, сонливість, млявість, дратівливість
 • Знижується здатність до концентрації уваги
 • Погіршується стан шкіри, волосся

Ці симптоми знайомі більшості людей похилого віку. Вікове зниження імунітету – це природна фізіологічна норма. Але підтримувати опірність організму хворобам, піднімати тонус необхідно для поліпшення якості життя. Вам завжди прийдуть на допомогу, проконсультують в нашому будинку відпочинку для літніх людей.

Способи зміцнення імунітету

 1. Активний спосіб життя

Найчастіше перебуваєте на свіжому повітрі, що особливо є під час перебування в санаторії для літніх. Робіть посильні фізичні вправи, наприклад:

 • Несильно постукайте по грудній клітці в області вилочкової залози 10-15 разів. Так ви будете активізувати роботу тимуса.
 • Постарайтеся постояти на одній нозі, з закритими очима (це обов’язкова умова), а потім – на інший. Швидше за все, спочатку вдасться постояти пару секунд, але при регулярних заняттях, можна довести до 5-10 хвилин. Вправа ( «Золотий півень стоїть на одній нозі») рекомендується для гармонізації організму.
 • Масажуйте вуха. Обхопіть щільно вушну раковину і потягніть злегка вгору, вниз. Потеребити мочки вух.
 1. Раціональне харчування

Для нормальної діяльності імунної системи необхідно гармонійне, збалансоване харчування.

 • У раціоні повинні бути повноцінні білки. Вони можуть бути присутніми в їжі як тварини (м’ясо, птиця), так і рослинні (соя, гречана крупа).
 • У літньому віці краще використовувати природні біостимулятори імунітету – чорну смородину, мед, обліпиху, риб’ячий жир, кисле молоко.
 • З мікромінералів особливо важливим в цьому аспекті є цинк. Його містять – сир, горіхи, насіння соняшнику, птиця, молоко.
 • Складно переоцінити такий легкодоступний джерело необхідних для імунітету речовин, як часник.
 • Необхідно щодня вживати в їжу трохи вершкового масла або невеликий шматочок сала.
 1. Cвітогляд

Постарайтеся ставитися до життя філософськи. Проживати кожен день з радістю. Оптимісти хворіють менше, одужують швидше. А адже саме ці чинники і відображають стан імунітету.

Активне спілкування з новими знайомими, дружня підтримка ровесників і уважне ставлення персоналу до проживають в будинках для літніх людей, сприяє підвищенню настрою відпочиваючих, дає привід для виникнення позитивних емоцій, тонізує життєві сили.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.