Лікувальні властивості арт-терапії для пенсіонерів

Визначення арт-терапії

Арт-терапія-це напрямок у психодіагностиці та психокорекції, який відбувається шляхом роботи із несвідомим і дозволяє виявити найбільш глибинні переживання та психологічні травми (гештальт) людини. 

Суть арт-терапевтичної практики

На відміну від традиційних психотерапевтичних підходів, арт-терапія працює з правою півкулею, яка відповідає за несвідоме, а тому не підлягає тій «цензурі», яку мозок накладає на наші слова, як у випадку з мовленням, яке керується лівою півкулею. Тому в процесі творчої діяльності людина виносить на аркуш паперу (чи у вигляді творчої скульптури з пластиліну, глини, чи у вірш та пісню та ін.) свій справжній внутрішній світ – глибинні переживання, проблеми, які її дійсно турбують найбільше, страхи та потаємні бажання. 

Цілі арт-терапії

Психодіагностика стану людини

На основі цієї інформації арт-терапевт має можливість виконати психодіагностику клієнта та покращити процес психокорекції, який він до нього застосовує. Окрім цього, автор малюнку (чи іншого продукту творчого процесу) і сам може побачити свій внутрішній емоційно-почуттєвий світ, немов би віддалившись від самого себе та подивившись на себе зі сторони.

Арт терапия

Покращення біологічних показників

Ще однією важливою метою арт-терапевтичного процесу є покращення різних показників фізичного стану людини. Зокрема, арт-терапія має дуже позитивний вплив на розвиток дрібної моторики кінцівок, особливо у малюванні та ліпленні. Тому вона швидко набула популярності у сферах, де клієнтами є люди з певного роду порушенням цієї функції. Це і люди похилого віку, і інваліди, і люди, які потребують фізичної реабілітації внаслідок отримання фізичних травм чи поранень у військових діях, і навіть ті люди, які мають значні органічні пошкодження мозку та дисфункції, які виникли внаслідок цього. 

Підвищення емоційного тонусу

І останньою, та не менш важливою, задачею арт-терапії є зміна психоемоційного стану людини, виведення її із депресивно-апатичного стану та надання навичок позитивного мислення. Через свою простоту та доступність арт-терапія легко відкривається кожному, хто готовий хоча б спробувати відкритися їй. В процесі творчості людина не тільки звільняється від негативних думок, переживань та страхів, виплескуючи їх на аркуш паперу, але й звільняє свою «внутрішню дитину», повертаючись емоціями у часи безтурботного дитинства та надихається цими емоціями, внаслідок чого її загальний психоемоційний тонус значно підвищується.

Особливості арт-терапевтичної роботи з людьми похилого віку

Люди похилого віку схильні до апатичних емоційних станів, депресій та посиленого почуття самотності та покинутості. Тому їм, як нікому іншому, просто таки необхідна арт-терапія. Вона допоможе їм згадати молодість, оживити яскраві відчуття та емоції, помріяти, сконцентруватися на позитивному, забути, хоча б на годину, про всі свої хвороби та проблеми, та просто порадіти, як у дитинстві. У випадку з людьми пенсійного віку, психодіагностика не має таке пріоритетне значення, адже у цьому віці вони вкрай важко підлягають психокорекції. Тому основний акцент робиться саме на створенні позитивного психоемоційного фону, підвищенні життєвого тонуса, покращенню настрою та поступовому формуванні позитивного мислення. До того ж слід зауважити, що арт-терапія, як вже раніше було зазначено, сприяє розвитку дрібної моторики, що дуже актуально у похилому віці.

Арт-терапевтичні групи у пансіонаті «Турбота»

Ми  – пансіонат «Турбота» намагаємось забезпечити Вашим близьким найкращі умови, тому ми завжди використовуємо усі можливості сучасного світі, які б змогли змінити життя наших клієнтів на краще. Щонеділі на нашому пансіонаті проводяться групи з арт-терапії під керівництвом кваліфікованого фахівця. Кожна група – не схожа на інші: то яскраві малюнки, то ліплення із пластиліну, то колажі, то психологічні ігри та тренінги. Ці групи дуже схожі на дівич-вечір, адже їх відвідують, як правило, лише представниці прекрасної статті, до яких сама арт-терапевт так і звертається, називаючи їх дівчатками. Як зізнаються самі учасниці, вони з нетерпінням чекають цього дня, адже на цих групах вони отримують купу позитивних емоцій, яскравих переживань та відкриттів, а також – добрий настрій та заряд бадьорості на весь тиждень. 

Арт-терапія – це чудовий спосіб не тільки краще познайомитися із самим собою, відкрити у собі творчий потенціал, а й знову, хоча б на мить, перенестися у чудову країну під назвою «дитинство», де усе було легко і весело, де не було турбот і хвороб, а кожен день був сповнений яскравих емоцій та веселих подій.

БУДЬТЕ ЗДОРОВІ ТА ЧАСТІШЕ ДАВАЙТЕ ВОЛЮ ВАШІЙ ВНУТРІШНІЙ ДИТИНІ!

Похожие статьи