Міжнародний день людей похилого віку

На сколько мест рассчитаны платные пансионаты для пожилых людей?

Міжнародний день людей похилого віку є відносно молодим святом. Цей день стали відзначати в кінці двадцятого століття в Скандинавських державах, а потім в Сполучених Штатах. Після того, як 1 жовтня Міжнародний день людей похилого віку був офіційно проголошений Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, його відзначають у всіх країнах.

Історія виникнення свята

Міжнародний день людей похилого віку (Націй: англійська: International Day of Older Persons, іспанська: Día Internacional de las Personas de Edad, французький: Journée internationale pour les personnes âgées) – відзначають в перший день жовтня з 1991 року.

Спочатку цей день отримав назву Міжнародний день людей похилого віку, але в російській варіанті він називається Міжнародний день людей похилого віку. Історія виникнення свята пов’язана з 45-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН (Резолюція № A / RES / 45/106 від 14 грудня 1990 року). У цьому документі зазначено зменшення цільових внесків до Фонду проблем старіння Організації Об’єднаних Націй, а також приділено особливу увагу збільшенню середнього віку населення Землі, в зв’язку з чим, відзначений потенціал, яким володіє літнє населення стосовно загальним процесом розвитку.

У Міжнародний день людей похилого віку заходи різного характеру проходять у всіх державах. Їх організовують асоціації із захисту прав населення похилого віку. Це можуть бути фестивалі і конференції, які присвячуються захисту прав населення похилого віку та питань їх ролі в соціальному житті. Крім того, в перший день жовтня різні фонди і організації проводять акції благодійності.

Батьківщиною цієї дати є європейські країни, але внаслідок її стали відзначати і в Сполучених Штатах. Уже в 90-х цей день святкували в багатьох державах. Особлива увага до цієї дати в Скандинавських країнах.

Символ Міжнародного дня людей похилого віку

Як і у будь-якого іншого свята у цього дня є свої символи і логотипи. У європейських країнах це свято представлений у вигляді земної кулі на чисто білому тлі, а колосся золотої пшениці обіймають його як колиска. Таке зображення є символом масштабності і глобальності Міжнародного Дня літньої людини.

У нашій країні символом цього дня служить зображення відкритої долоні. Відкрита рука уособлює повагу, примирення, допомогу і підтримку. Міжнародний день людей похилого віку в Україні має свою цікаву історію. Цей день пов’язаний з багатьма подіями, які змінюють ставлення суспільства до людей старшого віку.

Як відзначають свято Міжнародний день людей похилого віку в Україні

Свято Міжнародний день людей похилого віку припав до душі всім українцям, адже кожен з нас родом з далекого дитинства, спогади про який зберігають теплоту дбайливих бабусиних рук. У жодній іншій країні не зустрічаються так часто ситуації, коли основним сенсом життя всіх людей похилого віку були онуки.

Керівництво країни до цієї дати зазвичай готує підвищення пенсій, грошові виплати, пільгові програми і іншу матеріальну і благодійну допомогу. Проводяться різні культурні заходи – складаються до перегляду фільми і концертні програми з урахуванням інтересів і побажань людей зрілого віку. Все місцева влада проводить свої різноманітні заходи. Але багато людей похилого віку здатні розважити себе і самостійно. Саме для цих цілей організовані клуби за інтересами, ради ветеранів, хорові колективи. Всі ці організації є ініціаторами різних концертів, творчих зустрічей, чаювань, конкурсів у великих містах і в кожної глибинці України.

 

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.