На яку ціну приватного будинку престарілих в Україні можна розраховувати?

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 400

Не секрет, що приватні пансіонати для людей похилого віку або за старим будинку престарілих набувають на Україні все більшої популярності. Цьому сприяє чимало факторів. Найголовнішим є зміна психології і моральних цінностей людей. Навіть не сто, а хоча б тридцять років тому ситуація, коли людей похилого віку в масовому порядку відправляють в будинку для людей похилого віку, нехай навіть і комфортні та сучасні, була важко бути подана. Громадська думка, мистецтво, кінематограф засуджували подібні явища. Тим більше, що радянські будинки престарілих, не дивлячись на їх безоплатність, залишили у більшості сучасників не найкращі спогади.

Зараз ситуація в корені змінилася. Особливо це стосується приватних пансіонатів для літніх людей. Про них зараз і піде мова. Як би там не було, але в таких притулках старій людині набагато краще в усіх відношеннях. Психологічно вони не відчувають себе тягарем молодим, яким треба працювати, заробляти гроші на їх же зміст в пансіонаті. Те, від чого страждає більшість людей похилого віку, самотність і дефіцит уваги, їм тут не загрожує. Тут досить їхніх ровесників, з якими можна поговорити, поспілкуватися. У побутовому плані, догляді за їх здоров’ям все передбачено. Хороше харчування, організоване дозвілля, лікування – все це їм доступно без обмежень.

Але! Тут підходимо, нарешті, до головного сьогоднішнього питання. Адже все це не безкоштовно, як в державних притулках. Навіть в муніципальних установах подібного типу безкоштовність часто тільки декларується і це ні для кого секретом не є. Однак ми тут говоримо не про це.

Будинок пристарілих в Україні, ціна за проживання

Скільки коштує таке комфортне проживання? Доступно воно простому пересічному пенсіонеру? На яку ціну приватного будинку може розраховувати літня людина, яка вирішила жити в пансіонаті для людей похилого віку?

В першу чергу слід знати про таке поняття, як мінімальні обов’язкові витрати. Це визначення існує в будь-якій установі подібного типу, лікарні, поліклініці, санаторії і так далі. У ці витрати входить калькуляція на щоденне проживання, харчування, різного роду побутові та медичні послуги, ліки, придбання предметів першої необхідності, особистої гігієни. Природно, сюди входить заробітна плата всього персоналу закладу. Адже, на відміну від муніципальних установ, тут зарплата співробітників йде не від держави, а від оплати за утримання і обслуговування які проживають.

Тепер про щоденні і щомісячних сум, в які виливається все вище перераховане.

Слід зазначити, що вартість оплати залежить також від того, в якій кімнаті проживає людина, як вона обладнана. Які медичні процедури приймає літня людина або не приймає, чи користується він певними побутовими послугами чи ні. Він може мати окрему кімнату або ж перебувати в одній кімнаті з іншими постояльцями. При окремому проживанні вартість вище.

Також ціна коливається від видів послуг, що надаються. Як приклад наведемо розцінки деяких відомих приватних будинків престарілих в Україні.

Наприклад, приватний будинок – інтернат «Турбота». За ту плату, яку оплачують пенсіонери за своє проживання, адміністрація пансіонату зобов’язується:

  • забезпечити проживає необхідної професійною медичною допомогою;
  • п’ятиразовим високо якісним харчуванням;
  • оточити турботою і увагою персоналу, який проходить суворий відбір при прийомі на роботу;
  • надати всілякі види дозвілля.

Залежно від тих послуг, які вибирає проживає в пансіонаті, встановлюється і ціна. Спільними послугами, які надаються всім проживають, є: проживання в 4-х місному номері, 4 – 5 разове харчування по меню, догляд кваліфікованої медсестри і організація дозвілля.

Цінова політика пансіонату також залежить від таких факторів, як стан здоров’я клієнта, обмежений він в рухах. У разі, якщо до нього прикріплюється доглядальниця або медсестра, ціна збільшується.

Можливо, що стара людина віддає перевагу усамітнення і не хоче мати поряд з собою трьох сусідів. Тоді пансіонат за додаткову плату надасть номери типу «Люкс» і «Напівлюкс», які коштують трохи дорожче звичайних.

Взагалі, в подібних установах дуже чітко втілений в життя принцип «будь-який каприз за ваші гроші». Тут, дійсно, можливо втілення багатьох дозволених побажань, які обумовлюються індивідуально. Головне, щоб був платоспроможний клієнт.

З іншого боку, оплата за проживання, це не просто плата за житло, це – безпека вашого близької людини, ваш спокій за нього, прояв уваги і турботи, гарний настрій і теплота домашнього затишку.

Ще один з численних притулків, будинок для людей похилого віку «Золота осінь» (Україна, м Київ). Для проживаючих тут передбачено п’ятиразове харчування. В ціну також входить присутність або відсутність медичного, гігієнічного догляду і саме проживання в загальній кімнаті з одним або трьома сусідами. Ліки не входять до вартості проживання.

Проживання в чотиримісній кімнаті, при стандартному харчуванні, догляді за вимогою та відсутності медичних процедур буде коштувати 8500 гривень на місяць.

Проживання в тій же 4-х місній кімнаті з сусідами, з поліпшеним харчуванням, уважним доглядом, але без медичних процедур обійдеться в 9500 гривень.

Якщо літня людина в змозі платити 12000 грн. за кожен місяць перебування в пансіонаті, то він має з сучасного обладнану кімнату на двох чоловік, покращене харчування, уважний догляд, прикріплену медсестру і медичні процедури.

При щомісячній оплаті 15000 грн. надається сучасно обладнана кімната на одного або двох проживаючих, віп харчування, прикріплена цілодобова медсестра, всі необхідні медикаменти, базові лікувальні процедури.

Це загальні ціни за проживання і надані послуги для абсолютної більшості подібних установ. Є й більш дешеві варіанти проживання, які обговорюються індивідуально.

Приватні пансіонати для людей похилого віку, Україна

В цілому, аналіз цінової політики показує, що приватні будинки престарілих в Україні дотримуються однакових цін за свої послуги. Максимальна різниця становить не більше 1000 грн. Досить широкий ціновий коридор дозволяє самим клієнтам вибирати для себе найбільш прийнятний варіант.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.