Порушення пам’яті в літньому віці і як з цим боротися? Поради будинку для людей похилого віку в Києві

Пам’ять необхідна для збереження життєвого досвіду, а й просто-напросто для адекватного існування. Пам’ять являє собою збереження і відтворення інформації. Вона є джерелом знань, досвіду, навичок. З другої половини двадцятого століття на планеті збільшується кількість людей похилого віку, при цьому більше ніж у половини з них проблеми з пам’яттю.

Порушення виникають з різних причин, що несприятливо відбивається на професійній, побутової та соціальній сферах життя людини. Погіршення пам’яті заважає нормальній життєдіяльності, а в результаті людина може стати інвалідом. При цьому не всі сім’ї мають час доглядати за такою людиною, тому недорогий будинок престарілих в Києві в цьому випадку є єдино правильним рішенням.

На початковій стадії відбувається порушення короткочасної пам’яті на недавні життєві події, що може супроводжуватися розгубленістю, страхом, погіршенням настрою, зміною поведінки. Як правило, проблеми з пам’яттю у людей похилого віку на першій стадії непомітні, поступово вони починають проявлятися в дрібницях, потім стають дедалі помітнішою, і замість забутих предметів і призначених зустрічей починається забування минулого, порушення самосприйняття.

Деякі симптоми відносяться до нехарактерним, їх може розпізнати тільки фахівець, допомога якого, надана вчасно, здатна в деякій мірі уповільнити руйнівний процес втрати пам’яті. Виходом в даній ситуації може стати будинок престарілих в Київській області, де можуть надати спеціалізовану допомогу і надати необхідний догляд. Якщо захворювання головного мозку, пов’язане з втратою пам’яті розпізнано вчасно, тобто можливість призначити відповідне лікування, але, на жаль, повністю позбутися від розпочатої втрати пам’яті не можна. 

якщо ж почався руйнівний процес вчасно не розпізнано, і адекватна терапія не призначається, то літній людині загрожує поступова втрата нормальних когнітивних функцій, що призводить до наступної стадії, яка називається деменцією. Її не даремно називають втратою розуму, тому що порушення в цьому випадку досягають такої міри, що виникають проблеми в будь-якій діяльності. Відбувається повна або часткова втрата самостійності, виникає потреба в стороннього догляду.

Деменція не є чимось несподіваним, як, наприклад, грип, вона результат багаторічного прихованого прогресуючого руйнівного процесу. На ранніх стадіях, на жаль, майже всі з захворювань головного мозку, що призводять до втрати пам’яті, виявити важко. Однак виявити їх все ж можна, як і домогтися деякого ефекту при відповідній терапії. Будинок пристарілих в Києві надає таким хворим на будь-якій стадії захворювання. На що треба звернути увагу? Що є приводом для занепокоєння і вірною ознакою того, що пора відвідати фахівця?

Крім безпосередньо самої забудькуватості, це труднощі, що виникають при виконанні звичайних справ в побуті, проблеми з концентрацією уваги, мінливість настрою, іноді може спостерігатися підвищена стомлюваність і депресія. Серед населення існує переконаність, що порушення пам’яті є нормою в такому віці, проте це н так.

Вік, звичайно, має значення в тому сенсі, що він збільшує ймовірність незначного погіршення пам’яті та уваги, але ключовим тут є «невеликого». Погіршення пам’яті починається після п’ятдесяти років, характер і ступінь цього варіюються, тому стає важче обробляти інформацію, здобувати нові навички, нові знання і навички, стає проблематичніше перемикати увагу і це лише основні прояви патології.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.