Наскільки складно влаштувати літньої людини в будинок престарілих?

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 418

Влаштувати літньої людини в будинок престарілих не складно! Старість – складний період у житті кожної людини. Звичайно, цей час хочеться провести в колі близьких, але не завжди надається така можливість з тих чи інших причин. Для таких випадків існують будинки престарілих. У цих установах літній людині забезпечений цілодобовий нагляд, медична допомога, регулярне харчування, а найголовніше – немає почуття самотності.

Як правильно вибрати будинок престарілих?

Головне, чому варто приділити увагу, – професіоналізм персоналу, особливо якщо установа надає медичні послуги. Людям, які мають фізіологічні недоліки, повинні створюватися сприятливі умови: профілактика пролежнів, масажі або послуги доглядальниці. В інтернатах надається допомога психолога.

Другий дуже важливий момент – це харчування. Раціон повинен бути збалансованим. У меню повинні бути нежирні страви, їжа багата вітамінами і мінералами. Також повинні враховуватися індивідуальні особливості кожного жителя (наприклад, проблеми з травленням).

Третій важливий питання – організація дозвілля. Це можуть бути настільні ігри, екскурсії, прогулянки, перегляд фільмів, проведення концертів і вистав, читання книг.

Як оформити літньої людини в будинок престарілих?

Перше, з чим потрібно визначитися при оформленні в будинок для людей похилого віку – вид установи:

 • великий чи малий (в залежності від чисельності);
 • для ветеранів, інвалідів, загальний (за спрямованістю);
 • державні, приватні (щодо фінансування).

Якщо ви вибрали державний будинок престарілих, то приготуйтеся до тривалої процедуре.Першою справою, слід звернутися в УСЗН (управління соціального захисту населення) за місцем проживання і подати заяву про розміщення в будинку для літніх людей. У відділенні вам підкажуть, як визначити інтернат родича. При відвідуванні УСЗН слід пред’явити документи:

 • паспорт;
 • пенсійне посвідчення;
 • довідку про інвалідність (якщо є).

Після цього, необхідно буде пройти медогляд. Медогляд буде складатися з: флюорографії, щеплень, відвідування лікарів і здачі аналізів. Наступним кроком буде похід в санепідемстанцію, де Вам повинні поставити печатку на довідці про відсутність інфекційних хвороб. Потім, зверніться в паспортний стіл за видачею довідки про наявність та вигляді житла. Дуже важливо врахувати, що якщо Ви – самотній пенсіонер, проживає в не приватизованій квартирі, значить що через 6 місяців з дня перебування в інтернаті, Ви втратите на неї права.После того, як документи будуть готові, віднесіть його в УСЗН і чекайте вердикту комісії. При позитивному вирішенні Ви отримуєте путівку в інтернат. Платою за проживання в центрі для престарілих будуть 75% від Вашої пенсії, решта 25% видаються на руки.

Що трапиться з майном?

У разі, якщо у вас немає родичів, майно перейде у володіння пансіонату замість плати за перебування, в цьому випадку на руки буде видаватися 100% пенсії.

У чому відмінність приватного інтернату від державної?

Головною відмінністю приватних інтернатів від державних є високий рівень сервісу. Зазвичай приватні інтернати – це комфортні заміські готелі, розташовані в красивому і тихому місці. Будинки обладнані всім необхідним – поручнями для переміщення, кімнатами зі спеціальними меблями, відсутні високі пороги і сходи.Першим плюсом приватного будинку престарілих є відсутність паперової тяганини. Вам будуть потрібні:

 • добровільна згода від літньої людини;
 • довідка про відсутність венеричних та інфекційних захворювань;
 • паспорт;
 • флюорографія;
 • ксерокопія паспорта людини, який буде виробляти оплат.

Другий плюс – надання додаткових послуг:

 • короткочасне перебування;
 • реабілітаційне перебування.

Необхідність короткочасного перебування в центрі для літніх може бути обумовлена ​​переїздом, довгостроковим ремонтом, відрядженням або поїздкою у відпустку родичів.

Реабілітаційне перебування в інтернаті обумовлюється відсутністю в домашніх умовах необхідного обладнання та кваліфікованої медичної допомоги.

Як переконати близької переїхати в центр для людей похилого віку?


По-перше, не варто тиснути на близьку людину і квапити його. Потрібно пояснити йому, чому виникла така необхідність.

По-друге, розкажіть про плюси перебування в будинку для літніх людей: медична допомога, цілодобовий нагляд, правильне харчування, спілкування, комфортабельні кімнати.

По-третє, ви можете разом вибрати відповідний пансіонат. Знайдіть в інтернеті кілька варіантів, порівняйте їх, почитайте відгуки. Ви можете відвідати сподобалися інтернати, щоб зробити остаточний і правильний вибір.

Пансіонат «Турбота».

Мережа інтернатів «Турбота» охоплює 6 міст: Київ, Харків, Запоріжжя, Дніпропетровськ, Одеса, Львів. Кожна філія має велику обладнану всім необхідним територію. Можливий вибір підходящої за коштами і побажанням кімнати:

 • економ (4 людини в кімнаті, стандартне харчування і догляд за вимогою);
 • стандарт (4 людини в кімнаті, стандартне харчування, уважний догляд);
 • напівлюкс (2 людини в кімнаті, покращене харчування, прикріплена медсестра);
 • люкс (1-2 людини в кімнаті, VIP-харчування, прикріплена медсестра 24/7).

Родичі постояльців можуть приїжджати в гості і подивитися, в яких умовах проживають їх блізкіе.В інтернатах передбачено не тільки постійне проживання, а й реабілітаційний догляд (після інсульту, ДТП, операцій). Надається щоденний огляд лікарів і профілактика пролежнів.

Залежно від медичних показань вибирається вид проведення часу: настільні ігри, обговорення літературних творів і переглянутих фільмів, зарядка або фітнес.

Центр для літніх людей «Турбота» оточить турботою всіх постояльців, забезпечить догляд і комфортне проживання, не дасть відчути себе самотніми.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.