Необхідні документи по догляду за пенсіонерами і не працездатними

Средства по уходу за больными и пожилыми людьми в нашем доме для престарелых в Одессе 9

На жаль, нерідко життєві обставини складаються так, що рідні бабусі і дідусі потребують щоденного догляду і регулярного догляду. Але якщо немає можливості за ними доглядати, краще довіритися персоналу спеціальних установ, де родичам нададуть не тільки психологічну підтримку, а й медичну. Перед тим як оформити літню людину в будинок престарілих, необхідно ознайомиться з усіма деталями, представленими нижче.

Оформлення в будинок для людей похилого віку: юридичний аспект

Задовго до того, як зайнятися підбором пансіону, слід ознайомиться з законодавством, щоб зрозуміти, чи підходить людина для будинку престарілих. Відповідно до Закону «Про опіки і піклування», в даний заклад приймають:

  • інвалідів 1 і 2 груп;
  • самотніх жінок, яким виповнилося понад 55 років;
  • самотніх чоловіків, вік яких за 60;
  • ветеранів війни;
  • літніх людей, які не мають біля себе працездатних рідних.

Крім того, в будинок для людей похилого віку запрошуються літні громадяни, які потребують особливого догляду і це підтверджують медичні показання.

Як оформити людину в будинок престарілих? підготовчий момент

Перший етап – проходження медичної комісії. Це обов’язковий момент, який повинні пройти всі, щоб потрапити в даний заклад, де можна знайти цікавих друзів і співрозмовників. Відразу варто відзначити: як правило, одним днем ​​комісія не проходитися, знадобитися певний час. Перед тим як відправити запит в органи опіки, при собі повинні знаходитися різні довідки та висновки з медичного закладу.

В обов’язковому порядку слід пройти флюорографію, здати аналізи на різні інфекційні захворювання, включаючи ВІЛ. Якщо літня людина – жінка, в обов’язковому порядку відвідати лікаря-гінеколога.

Коли людина буде направлятися в психіатричний диспансер, знадобитися довідка, де вказано наявність того чи іншого психічного розладу.

Збір пакету документів

Порядок оформлення в будинок для людей похилого віку є збір пакету документів. Отже, крім медичного висновку, перед походом в управління соціального захисту, при собі необхідно мати:

  1. Заява;
  2. Ксерокопію паспорта літньої людини і сам паспорт;
  3. Виписку з результатами аналізів, результати флюорографії;
  4. Виписку з амбулаторної картки;
  5. Довідку з санепідемстанції.

Порядок оформлення людини в будинок престарілих

SONY DSC

Після того як весь пакет документів зібраний і відправлений до органів опіки, здати в будинок для людей похилого віку старого можна не раніше, ніж через місяць. Справа в тому, що фахівці розглядають всі ретельно, знайомляться з діагнозом людини і дивляться, в який муніципальний пансіон менше черги. Варто відзначити, що останній фактор має величезне значення, так як багато будинків відпочинку переповнені.

Спеціаліст, перед тим як влаштувати літньої людини в будинок престарілих, в обов’язковому порядку перевіряє, в яких умовах проживає старий і якщо є можливість, то спілкується з ним. Результати поїздки фіксуються в спеціальному акті, і якщо все процедура проходить успішно, пенсіонер отримує путівку в будинок відпочинку.

Перед тим як оформити в будинок для людей похилого віку старого, якому непросто пересуватися, до нього приїжджає співробітник додому і допомагає відповісти на всі запитання.

На закінчення варто додати, що ті родичі, які хочуть дізнатися, як влаштувати в будинок престарілих людини, не повинні відчувати за собою провини, адже в пансіонаті йому буде дуже комфортно і затишно, нові співрозмовники не дадуть нудьгувати, його вчасно погодують і дадуть відпочити. Крім того, досвідчені лікарі вчасно нададуть медичну допомогу, якщо він буде її потребувати.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.