Про що варто пам’ятати, вибираючи приватний будинок престарілих в Україні

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 408

Молодість не нескінченна. Приходить момент, коли виникає складна ситуація – люди похилого віку вже не можуть самостійно обслуговувати себе, а близькі, з тих чи інших причин, не завжди можуть бути поруч. І найчастіше вирішенням проблеми стає будинок престарілих.

Не секрет, що це словосполучення у багатьох викликає не найсвітліші асоціації. Швидше за все, це відгомін сумного досвіду радянських, а потім і російських державних установ такого типу. В уявленні багатьох з нас – це сумне заклад, куди невдячні діти здають своїх батьків. До того ж, існує стійке, які формувалися десятиліттями громадську думку, що засуджує подібні дії. Не будемо обговорювати в рамках даної статті моральну сторону питання. Поговоримо про конкретні питання, які слід вирішити на користь будинку для людей похилого віку.

У цій статті мова піде не про звичні муніципальних установах, про які згадувалося вище, а про приватних установах, які, скоріше, можна віднести до пансіонатам. В останні роки вони стали реальною альтернативою державним будинкам престарілих, які розглядаються більшістю громадян, як крайня і остання вимушена міра. На їх фоні приватні пансіонати мають цілий ряд переваг.

Це:

 • більш високий рівень побутового комфорту;
 • необхідне медичне обслуговування;
 • реабілітаційна допомога;
 • професійна організація дозвілля.

Словом, все те, що не можуть дати в потрібній мірі державні установи в силу постійної нестачі коштів, а найближчі родичі через брак часу.

На думку психологів, основна проблема людей похилого віку – це самотність і дефіцит спілкування. Ця проблема повністю знімається в приватному пансіонаті.

Дещо про приватні пансіонати для людей похилого віку

Слід з усією увагою підійти до вирішення питання про вибір якогось певного приватного пансіонату. Адже мова йде про близьких людей. Треба реально підходити до цієї теми і розуміти, що, на жаль, не все так благополучно в цій сфері, як може здатися з першого погляду. Поява на ринку послуг приватних будинків для людей похилого віку пов’язано з дефіцитом місць у державних установах. Однак їх кількість не завжди узгоджується з заявленим якістю. Велика частина цих установ, які іменують себе пансіонатами, нічого спільного з ними не мають і вдають із себе справжню знахідку для будь-якого перевіряючого органу. Вони можуть розташовуватися в мало пристосованих для такого роду установ розселених комунальних квартирах, будиночках в садівництві і так далі. А найсумніше, що організують їх дилетанти, для яких на першому місці стоять гроші, а не турбота про ближнього. На жаль, такі «будинки для людей похилого віку» будуть зустрічатися доти, поки в них буде існувати необхідність.

В даному випадку, тільки від близьких родичів залежить, в яких умовах виявиться літня людина.

Якими критеріями слід керуватися при виборі приватного пансіонату для людей похилого віку?

Надаємо деякі основні моменти, на які треба звернути першочергову увагу:

 1. Будинок для людей похилого віку повинен розташовуватися в будівлі комерційного призначення. Ні в якому разі не в квартирах, будинках або дачних будиночках. Використання житлових приміщень для комерційної діяльності заборонено законом, а пансіонат для людей похилого віку є комерційною установою.
 2. Установи подібного роду в обов’язковому порядку повинні мати медичну ліцензію. Без неї заняття цією діяльністю заборонено.
 3. Кількість працівників, їх зовнішній вигляд. Зовнішній вигляд багато що може сказати про людей, яким довіряється літній родич. А за кількістю співробітників можна зробити нескладний підрахунок і виведення, чи зможуть приділяти необхідний час для догляду за постояльцем доглядальниці і санітарки. І не просто приділяти якийсь мінімум часу, а якісно обслуговувати вашого родича, щоб він був постійно в чистоті і ситості.
 4. Сама будівля пансіонату, приміщення повинні відповідати протипожежним вимогам.

Зверніть увагу на наявність:

 • запасних виходів;
 • водопроводу і пожежних кранів;
 • пожежної сигналізації у всіх приміщеннях на всіх стелях;
 • табличок із зазначенням шляхів евакуації при пожежі;
 • схема шляхів евакуації при пожежі;
 • вогнегасників і інструментів.
 1. Специфічні запахи. Їх наявність теж може розповісти багато про що. Наприклад, про поганий санітарної ситуації, про перенаселеності приміщень і дефіциті площ.
 2. Стан кухні і їдальні. Професійне обладнання повинно відповідати санітарно-гігієнічним нормам. Мийки, обробні столи з нержавіючої сталі. Кахельні стіни і підлоги. Наявність побутової електротехніки та одноразового посуду – це один з показників серйозності організації.
 3. Прачечная. Её наявність і укомплектованість необхідним обладнанням може багато вам сказати, так як обсяг прання і прасування в пансіонатах такого роду величезний. І нормально організувати весь цей процес можна тільки на професійному обладнанні, при наявності відповідного приміщення.
 4. Своя огороджена територія для можливості прогулянок.
 5. Спеціально обладнані зони відпочинку, де люди похилого віку можуть спілкуватися і проводити час за іграми, переглядом ТБ.
 6. У будь-якій установі повинні бути спеціально відведені місця для курців.

Приватні будинки престарілих в Україні

На сьогодні в Україні з’явилося чимало спеціалізованих пансіонатів для престарілих. Загальна кількість пансіонатів, як державних, так і приватних, налічує більше 200. І їхня популярність із кожним роком зростає. Це пов’язано не тільки з конкуренцією і, як наслідок, зростаючим якістю обслуговування. На жаль, одна з причин в тому, що найближчі родичі не мають часу і можливості забезпечити належний догляд старій людині. Чимало приватних будинків престарілих в самій столиці України Києві. Сучасний приватний будинок престарілих в Україні відповідає всім найвищим вимогам. Вибравши по перерахованим вище параметрам пансіонат, можна бути впевненим в тому, що ваш родич отримує належний догляд, увагу і турботу.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.