Про догляд за людьми похилого віку на дому. Рекомендації від приватного будинку для людей похилого віку

Ефективного лікування прогресуючого захворювання такого як у літніх людей, сучасною медициною ще не знайдено. Існує, однак, безліч медичних препаратів здатних купірувати розвиток захворювання і звести до мінімуму його негативні прояви. Для того, щоб ваш близький літня людина якомога довше перебував у свідомому стані і вів самостійний спосіб життя, варто забезпечити йому повноцінний цілодобовий медичний догляд, що під силу часом тільки спеціалізованим приватним установам. Основним завданням медпрацівника в процесі догляду за престарілим людиною, яка втратила зв’язок з реальністю, є забезпечення його безпечного пересування і виконання звичайних рутинних дій.

Проблеми з опорно-руховим апаратом, зниження зору і слуху можуть стати причиною побутового травматизму в похилому вік. Навколишнє обстановка сприймається ними в спотвореному вигляді і власні дії вони не завжди здатні оцінювати адекватно. Прикладів тому безліч: падіння поза і всередині приміщення, неможливість згадати місце де знаходиться і дорогу додому, вуличні травми при не свідомому порушенні правил, опік гарячою водою при купанні, отруєння при помилковому використанні лікарських препаратів, контакт з вогнем або гарячим предметом.

Для більш комфортного пересування літній людині радять придбати тростину. Для зручності і безпеки потрібно убезпечити житлове приміщення: всі кути повинні бути згладжені, ліків і небезпечних для здоров’я речовин не повинно стояти на видному місці, їх краще розкласти по окремим шухлядках або коробок і підписати. Самостійні прогулянки у дворі або за межами приміщення, включаючи балкон, слід виключити. У кімнатах має бути чисто, зайві предмети, коробки, тумбочки з гострими кутами повинні бути прибрані негайно, так як за них можна зачепитися і впасти.

Допоможіть людям легко знайти будинок, в якому живе ваш літній родич якщо він загубиться, тобто вкладіть в кишеню піджака або сорочки картку з адресою, телефоном родича і ім’ям, можна повісити медальйон з інформацією і т.п.

Особливо важливо стежити за раціональним комплексним харчуванням, так як обмінні процеси в старіючому організмі вже не такі хороші як в юному віці, жирна їжа не може засвоїтися, а велика кількість вуглеводні-містять продуктів викликає ожиріння. Продукти, що містять клітковину, запобігають появі запорів, наприклад, фрукти, овочі, соки, злаки. Прийом їжі може представляти для хворого складність і йому потрібна регулярна професійна допомога (нагадування про порядок їжі, допомога у використанні столових приладів).

Прагнення пацієнта їсти самостійно, навіть якщо при цьому він допускає недбалість і помилки, потрібно тільки заохочувати. Дотримання особистої гігієни. Пацієнт, раніше фізично активний і охайна людина, на схилі років може стати не охайним, апатичним, забувати, як правильно користуватися зубною щіткою, туалетом, умивальними приладдям. Хронічне безсоння, негативно відбивається на загальному стані здоров’я – ще одна негативна складова старості. Для її профілактики потрібно своєчасно провітрювати спальню, не наражати на літню людину стресів. За призначенням лікаря можна використовувати заспокійливі лікарські засоби.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.