Спілкування людей похилого віку з онуками: не очевидне джерело молодості і здоров’я

Общение пожилых людей с внуками: неочевидный источник молодости и здоровья. Исследование нашего дома отдыха для пожилых 2

Не можна переоцінити важливість спілкування онуків зі своїми бабусями і дідусями. Найчастіше через високі темпи сучасного життя молоді сім’ї часто звертаються за допомогою в турботі про дитину до своїх батьків. Але відбувається це на перших порах. Надалі життя дитини протікає в садках, школах і далі за списком. На спілкування зі старшими родичами, на жаль, у юного покоління просто не вистачає часу. Його забирають: виконання домашніх завдань, спілкування з друзями і однолітками, виконання побутових доручень батьків, секції додаткової освіти, хобі і так далі. Зустрічі з бабусями і дідусями стають рідкістю. Саме тому людям похилого віку так часто не вистачає спілкування.

Цю проблему допоможе вирішити будинок відпочинку для літніх людей «Турбота». Наш будинок для пенсіонерів буде відмінним місцем, для зустрічей з онуками. А вільний час бабусі й дідусі можуть провести в приємній компанії однолітків і висококваліфікованого, доброзичливого персоналу, готового забезпечити всебічний догляд за пенсіонерами, а так само організувати цікаве дозвілля.

Так в чому ж головні особливості та переваги спілкування старшого покоління з молодшим, чому це життєво необхідно?

Бабусі і дідусі вчать онуків

Чого можуть навчити бабуся і дідусь своїх внуків:

  • Рукоділля
  • Гарні манери
  • Ведення домогосподарства
  • Читання
  • Активні ігри
  • Активний відпочинок
  • Спостереження за природою

Причому кожен з пунктів стосується як дівчат, так і хлопчиків. Розглянемо кожен з пунктів докладніше.

Яка бабуся не прагне зайняти свого онука чи онуку, ніж те цікавим і максимально корисним, для їх розвитку? Це і в’язання, і вишивання, виготовлення аплікацій, шиття і багато іншого. В процесі навчання рукоділлю виникає той неповторний момент, коли дитина дізнається для себе щось нове, а дорослий радий поділитися своїм знанням і відчувати себе потрібним.

Спілкування з бабусями і дідусями впливає на формування хороших манер і прийняття грамотних рішень. Люди зі «старим загартуванням» і великим життєвим досвідом можуть допомогти порадою онукові і дати корисні, з їх точки зору, настанови. Це безсумнівно позитивно впливає, як на дітей, так і на літніх людей.

Читання книг з онуками прищеплює їм звичку до читання, розвиває фантазію і пам’ять. У літніх людей в цей момент відбуваються активні процеси в головному мозку, поліпшується робота пам’яті.

Навчання онуків активних ігор, безсумнівно, позитивно впливає на людей похилого віку. Крім очевидного збільшення рухового навантаження, ігри роблять позитивний вплив на психіку — піднімається настрій, відчувається єдність між поколіннями, з’являється азарт.

Що стосується спостережень за природою — бабусі й дідусі можуть розповісти своїм онукам про корисні властивості рослин, поглибити їх знання про тваринний і рослинний світ.

Онуки вчать бабусь і дідусів

Children playing with grandparents on the couch

Дивно, але не тільки старше покоління може навчати молодше, але і молодші родичі можуть навчити старших дуже багато чому. Головним чином це освоєння сучасних технологій. Хто як не молодь може доступними засобами «ввести в курс справи» своїх дідусів і бабусь у користуванні засобами, без яких не можна уявити сучасний світ — користування мобільними телефонами, терміналами, банкоматами, робота на комп’ютері і в мережі Інтернет. У пенсіонерів, в процесі пізнання раніше їм невідомого, утворюються нові нейронні зв’язки, які беззастережно подовжують молодість головного мозку і тримають його в тонусі. А молодше покоління просто радіє, що вони виявилися корисними для бабусь і дідусів.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.