ГРВІ у літніх людей: симптоми, лікування і профілактика. Поради від санаторію для літніх людей

ОРВИ у пожилых людей: симптомы, лечение и профилактика. Советы от санатория для пожилых людей 2

Гострі респіраторні вірусні інфекції – це ціла група захворювань, що вражають верхні дихальні шляхи. Інакше такі захворювання називають простудою. Симптоми відомі кожному не з чуток. Легкі форми ГРВІ у дорослої людини виліковуються без прийняття особливих заходів. Інша картина складається в ситуаціях, коли хвороба атакує більш вразливий організм: дитини, літньої людини або переніс операцію і інше захворювання.

Для літніх людей звичайне застуда може обернутися істотною проблемою, а часом і своєрідною трагедією. Тому будинки престарілих, будинки відпочинку для пенсіонерів та санаторії для літніх людей приділяють особливу увагу запобіганню такого роду захворювань.

Симптоми ГРВІ у літніх людей

Люди у віці складніше переносять наслідки застуди та грипу. Проте симптоматика для цієї вікової групи нічим не відрізняється. Спостерігаються наступні ознаки:

 • Підвищення температури;
 • Загальна слабкість;
 • Головний біль, мігрені;
 • Ниючі відчуття в м’язах і суглобах;
 • Нежить, біль в носоглотці і в грудях;
 • кашель;
 • Порушення сну;
 • Хронічна втома:
 • Порушення дихання;
 • Труднощі в роботі шлунково-кишкового тракту.

Особливість перебігу ГРВІ у літніх людей полягає в нестабільній динаміці температури тіла. Цей показник може проявлятися не відразу або взагалі не проявлятися, виражатися в скачках і несподіваних переходах. Це значно ускладнює постановку діагнозу. У будинку відпочинку для літніх людей до обявлених симптомів відносяться з особливою уважністю

Oсобливості лікування

У разі виникнення захворювання у літньої людини в будинку для пенсіонерів забезпечена допомога фахівця і виключений варіант самолікування. Важливо пам’ятати, що курс відновлення повинен відповідати особливостям організму конкретної людини. Загальні рекомендації зазвичай зводяться до повноцінного харчування та здорового тривалого сну.

Необхідно забезпечити уражений організм надходженням вітамінів і мікроелементів. Літнім людям частіше прописують вітаміни групи В, вітамін С, а також прийом рутина і кальцію.

Вибираючи ліки, краще віддати переваги препаратів рослинного походження, так як вони мають мінімум побічних ефектів. До допомоги антибіотиків звертаються тільки в крайньому випадку при важких формах захворювання.

профілактика

Всі хвороби групи ГРВІ носять вірусний характер, тому інфекція передається від організму організму. Зараження може відбутися при контакті з хворою людиною або твариною або повітряно-крапельним шляхом, або при безпосередньому контакті. Чи не виключений варіант передачі вірусу через предмети особистого користування: посуд, білизну, рушники, засоби гігієни.

Для того, щоб знизити загрозу зараження потрібно дотримуватися профілактичні заходи. Санаторій для літніх забезпечує все необхідне для дотримання цих заходів. Найбільш очевидна міра профілактики – регулярна вакцинація. Ні для кого не секрет, що хвиля зараження ГРВІ трапляється зазвичай в перехідні періоди: восени і навесні. Розумною мірою для літніх людей є прийом протизастудних засобів в сезон загострення грипу і простуд. Природно, надмірне вживання лікарських препаратів користі не принесе, тому на цей крок варто йти тільки після консультації з лікарем.

Харчування відіграє важливу роль протягом усього життя людини. Споживані продукти повинні містити набір вітамінів і мінералів. Повноцінний раціон включає в себе споживання білкової їжі (молока, сиру, яєць, горіхів, нежирного яловичого і курячого м’яса та ін.) Режим харчування в будинках людей похилого віку встановлено з урахуванням цих пунктів, вбачається додатковий прийом вітамінів.

Рух це життя! Цей девіз знайомий кожному, але не кожен йому слід. Фізична активність значно підвищить імунітет літньої людини. Зарядка, прогулянки на свіжому повітрі – невід’ємний атрибут профілактики будь-якого захворювання. Але і відпочинок для людей похилого віку дуже важливий, головне, у всьому знати міру і не перестаратися.

Поради літнім людям

 • Дотримуйтесь встановлений режим харчування, постарайтеся включити в раціон їжу багату білками і вітамінами;
 • Пийте чисту воду, вона благотворно впливає на стан всього організму;
 • Більше бувати на свіжому повітрі. Візьміть за правило робити щоденні прогулянки. Пам’ятайте, повітря в квартирі / кімнаті теж потрібно і важливо оновлювати, провітрюйте приміщення, але не залишайтеся на протязі;
 • Здоровий сон необхідний в будь-якому віці. Намагайтеся спати не менше 7 годин на добу;
 • Більше рухайтеся. Регулярні зарядки і легкі фізичні вправи – запорука міцного імунітету;
 • Радьтеся з фахівцями перед прийомом будь-якого препарату. Пам’ятайте, вітаміни і профілактичні ліки корисні в обмеженій кількості;
 • Якщо виникла необхідність прийому лікарських препаратів, віддавайте перевагу засобам на рослинній основі;
 • Не уникайте вакцинації, вона покликана зміцнювати імунітет.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.