Особливості психологічного стану людей похилого віку. Про що важливо пам’ятати?

Кожен період нашого життя прекрасний по-своєму. Але чим старше ми стаємо, тим складніше нам радіти життю, і це має під собою цілком виправдані підстави. У чому ж полягає психологічна пастка, з якою стикаються люди похилого віку?

Старість — це період отримання результатів, усвідомлення і оцінки

У зв’язку з цим, для багатьох літніх людей життя ділиться в цей період на дві частини — життя, яку вони прожили, і життя, яку їм належить ще прожити.

 1. прожите життя оцінюється позитивно, а значить, і в подальшому представляється позитивне продовження
 2. прожите життя оцінюється позитивно, але зараз все стає тільки гірше – подальше оцінюється негативно
 3. прожите життя оцінюється незадовільно, і тепер це усвідомлення призводить до бажання, подальше життя прожити по-іншому, а значить, продовження оцінюється позитивно
 4. прожите життя оцінюється негативно, далі краще вже не стане, продовження оцінюється незадовільно.

Зрозуміло найбільш переважними є оцінка, що відкриває для літньої людини приємне майбутнє. В цьому і полягає основна психологічна проблема в цьому віці. Без додаткової допомоги з боку далеко не всі можуть впоратися самостійно.

Слід зазначити, що при належному підході до психологічної складової, перешкоди і незадоволеність, що є невід’ємною частиною процесу старіння, можна координально змінити на краще.

Звернемося до трьох складових життя:

 1. фізична складова
 2. соціальна
 3. психологічна

Звертаючись до фізичної складової можна відзначити, що похилий вік супроводжується різноманітними змінами, що відбуваються з тілом і здоров’ям людини:

 1. хронічні хвороби загострюються
 2. збільшується ризик виникнення нових хвороб
 3. загальний фізичний стан погіршується

Все це супроводжується відповідним психологічним настроєм:

 • зневірою
 • дратівливістю
 • апатією
 • страхами
 • злістю
 • почуттям безпорадності

Загальне погіршення фізичного здоров’я створює тенденцію до розвитку загального негативного емоційного фону.

Відповідно, в залежності від тяжкості стану літньої людини важливо забезпечити йому належне медичне супроводження. Саме така атмосфера панує в будинку для літніх людей під Києвом. Забезпечується безпека і професійний контроль, що повертає літній людині почуття впевненості.

Після виходу на пенсію багато людей похилого віку втрачають сенс життя. Вони починають відчувати ізоляцію, покинутість. Коли основна діяльність припиняється, не завжди літні люди здатні самостійно знайти собі адекватну і рівнозначну заміну. Вони замикаються в своєму світі. Починають відчувати почуття марності свого існування.

Щоб уникнути цього, необхідно вести роботу з адаптації літніх людей. Одним з основних напрямків діяльності будинку пристарілих під Києвом, якраз є – активне включення літніх людей в соціальне життя. Важливо відзначити, два основних аспекти:

 • різноманітність
 • доступність.

Це дозволяє літнім людям в короткі терміни зробити набагато більше, а значить, відчути себе можливо ще більш діяльним, ніж раніше.

Будинок пристарілих надає можливість опинитися в оточенні людей, об’єднаних спільними переживаннями, почуттями. При цьому вікова сумісність дозволяють отримувати розуміння, так необхідне для відчуття повноцінного життя.

Будинок пристарілих під Києвом ламає стереотипи, змінюючи уявлення людей про те, що люди похилого віку — це люди з обмеженими можливостями, на розуміння того, що люди похилого віку — це люди з особливими потребами.

Це кардинально змінює психологію самих літніх людей.

Дои престарілих під Києвом надає ці умови, а значить дає можливість це, зрозуміти і відчути. Простий облік цієї психологічної особливості людей похилого віку дозволяє значно поліпшити якість їх життя і збільшити її тривалість.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.