Пансіонат для престарілих людей: переваги перед домашньою доглядальницею

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 362

Ще зовсім недавно питання догляду за людьми похилого віку родичами вирішувалося просто – його забирали до себе додому діти або онуки, а якщо такої можливості не було, то наймали йому доглядальницю, яка стежила за станом здоров’я, готувала і ходила в магазин. Такий підхід до старості вважався не просто гуманним, а єдино правильним, оскільки умови, які могли запропонувати радянські і «перебудовні» вдома для престарілих людей, важко було назвати людськими! І незважаючи на те, що сьогодні в нашій країні з’явилися приватні будинки для літніх, що функціонують за типом зарубіжних пансіонатів, українці вважають за краще не вдаватися до їхніх послуг, вважаючи своїм обов’язком і обов’язком доглядати за літніми батьками або родичами до самої їх смерті. Більш того, багато наших співвітчизників вважають, що в пансіонат для пенсіонерів здають своїх родичів тільки ті, хто абсолютно втратив «сором і совість»!

Домашній догляд і проблеми, пов’язані з ним

На жаль, думка, що для старої людини домашній догляд – справжнє благо, помилково, особливо, якщо мова йде про лежачому хворому. По-перше, він відчуває себе тягарем, оскільки розуміє, скільки часу забирає у сім’ї догляд за ним, скільки незручностей він доставляє улюбленим людям, що живуть і без того в скрутних житлових умовах і скільки грошей доводиться платити приходить, а тим більше, що проживає в квартирі доглядальниці.

По-друге, літній людині гранично нудно – життя в чотирьох стінах, де поговорити можна тільки з доглядальницею (якщо вона в настрої) або вечорами з рідними (якщо вони виділять для розмови час) не можна назвати повноцінною. Крім того, якщо погано пересувається пенсіонер живе в будинку без ліфта, він буде позбавлений навіть прогулянок. В результаті, відсутність нормального спілкування, фізичних навантажень і свіжого повітря призводить до того, що пенсіонер деградує, втрачає гостроту мислення і почуття гумору, стає похмурим і дратівливим, дряхліє на очах.

По-третє, доглядальниця елементарно не може перебувати з при своєму підопічному 24 години на добу, тому є ризик, що в її відсутність хворому літній людині стане гірше. А чим закінчиться серцевий напад або падіння в похилому віці передбачити неможливо!

І, нарешті, фінансове питання – послуги професійної доглядальниці коштують дорого, і не кожна сім’я може «потягнути» такі витрати. А наймаючи жінку, яка пішла на цю роботу тільки тому, що не може знайти більш престижну вакансію, сім’я ризикує погіршити стан батьків і наблизити їх швидку кончину. Так-так, якщо таку «доглядальницю» не контролюють роботодавці, вона може «зриватися» на беззахисному пенсіонера, кричати на нього і навіть бити, довго не міняти йому підгузники і ліжко, водити в будинок сторонніх і відзначати з ними чергове свято. Вона може бути злодійкою або навідниця, яка спеціально наймається до літніх людей, щоб дізнатися, де вони зберігають цінні речі і гроші … На жаль, такі випадки зустрічаються досить часто, особливо, коли близькі відвідують літнього родича лише кілька разів на місяць, оскільки занадто зайняті на роботі або відчувають давню сімейну ворожнечу, але прагнуть виглядати «красиво» в очах оточуючих людей.

Пансіонат для літніх і його переваги

А тепер поговоримо про платний будинок престарілих, щоб зрозуміти, як літнім людям живеться в ньому. Так, практично кожен приватний пансіон для престарілих може запропонувати своїм підопічним такі стандартні умови:

 • цілодобове медичне обслуговування і догляд професійних доглядальниць;
 • контроль за прийомом медичних препаратів;
 • програму харчування, розроблену фахівцями;
 • зручні умови проживання;
 • прогулянки на свіжому повітрі (пенсіонерів, які не можуть ходити на вулицю вивозять санітарки);
 • різноманітне дозвілля;
 • індивідуальний графік відвідувань рідними;
 • можливість спілкуватися один з одним.

До того ж не забувайте – за пансіонат для людей похилого віку, пенсіонери можуть платити самі. Так, їх пенсія (або гроші за продаж майна) будуть переводитися на рахунок закладу в якості щомісячної оплати, крім того, вони можуть навіть допомогти своїм дітям, віддавши в розпорядження стала непотрібною житлоплощу.

Простіше кажучи, приватний пансіонат для людей похилого віку забезпечує їм не тільки нормальні умови проживання, а й дозволяє зберегти людську гідність і гордість, дозволяє відчувати себе повноцінними членами суспільства, а не тягарем для своїх дітей і онуків. Хіба можна порівняти таку відносно соціальну і активне життя з похмурим животінням в кімнаті, де тхне ліками і продуктами життєдіяльності, під наглядом вічно невдоволеної доглядальниці? Та й родичі поміняють своє ставлення до літньої людини, оскільки їм не потрібно буде підлаштовувати під його потреби своє життя, йти з роботи, щоб встигати доглядати за хворою матір’ю або дідом, відмовлятися від дружніх посиденьок через відсутність вільного простору. Вони з радістю стануть відвідувати своїх родичів або батьків раз-два рази на місяць, радіючи кожному дню, прожитому ім.

Пропозиції пансіонату для людей похилого віку «Турбота»

Пансионат для пожилых ТурботаПансіонат для літніх Турбота. На жаль, в Україні поки що мало пансіонів, облаштованих і функціонують по-західним зразком, тому вони, як то кажуть «на вагу золота». Таким закладом є пансіонат для людей похилого віку «Турбота», в якому кожен постоялець може знайти довгоочікуваний спокій, справжній комфорт і домашнє тепло.

Що може запропонувати пансіонат своїм постояльцям ?:

 • цілодобовий догляд, як з боку молодшого медичного персоналу, так і з боку лікарів, які щодня обходять літніх людей, вимірюють основні показники життєдіяльності, призначають процедури і ліки, здійснюють загальний медичний нагляд;
 • проживання в комфортних разноместних кімнати, що нагадують готельні номери з усіма необхідними для нормального життя зручностями і завжди чистою постіллю;
 • ситне, але правильне харчування, підібране індивідуально для кожного пацієнта відповідно до рекомендацій дієтологів;
  допомога в здійсненні всіх гігієнічних процедур, при одяганні і ходьбі;
 • ретельно спланований і різноманітне дозвілля, що включає себе прогулянки на свіжому повітрі по території, фізичні навантаження, можливість відвідувати бібліотеку, грати в настільні ігри, дивитися телевізор і користуватися комп’ютером. Літніх людей завжди можуть відвідати друзі і родичі, крім того, адміністрація регулярно організовує розважальні заходи, наприклад, вечори танців, концерти художньої самодіяльності, дружні капусники;
 • реабілітацію після травм, операцій і інших важких станів;
 • спеціальні умови для лежачих пацієнтів, а також для пацієнтів, які страждають на склероз, хвороба Альцгеймера та інші недуги, які потребують особливого ставлення до літньої людини;
 • доброзичливу атмосферу і психологічну підтримку.

Як бачите, адміністрація і персонал пансіонату для літніх людей «Турбота про близьких і рідних» прекрасно розуміють, що саме потрібно людям, які хочуть провести залишок життя в комфортних умовах, під медичним наглядом, спілкуючись зі своїми однолітками і ведучи активний спосіб життя. Більш того, вони зуміли створити їм гідні умови проживання і роблять все можливе, щоб українські пенсіонери відчували себе не гірше, ніж літні американці чи європейці. І якщо ви хочете, щоб ваш літній родич зміг і в кінці життя відчувати себе не тягарем, а гідним повагою членом суспільства, звертайтеся до пансіонату «Турбота». Тут вашій рідній людині буде добре, як вдома!

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.