Плавання для літніх. Поради від приватного пансіонату для людей похилого віку

Плавание для пожилых 1

Всі знають, що заняття плаванням корисні, причому навіть в похилому віці, хоча, звичайно, до цього треба підходити більш осмислено. При грамотному підході це не тільки допомагає зберегти здоров’я, але і позбутися від самотності. Багатьох цікавить, чи корисно плавання людям в літньому віці і чи є якісь особливості. Думка про те, що через вік не слід займатися активною діяльністю невірно. Це позначається сприятливо на життя людини, хоча, звичайно, режим підходу повинен бути ощадним.

Деяким молодим далеко до успіхів «старих». Систематичні заняття плаванням покращують тонус м’язів, покращують стан хребта, сприятливо відбивається на судинах і суглобах. Так як тіло в воді стає майже невагомим, фізичне навантаження знижується, тому легше переноситься. Вплив води сприятливо впливає на обмінні процеси і діє як масаж, нормалізується кровообіг. Також плавання виступає в якості закаливающего кошти, позитивно відбивається на імунітеті. Навіть нервова система відгукується на водні процедури, поліпшується настрій, з’являється бадьорість і мотивація. Деякі заявляють про те, що їм вдалося таким чином позбутися від стресу і депресії. Це не дивно, так як всі знайомі з цим воістину чарівним впливом води, завдяки якому відбувається щось на зразок перезавантаження, організм стає бадьорим, негативні емоції як би «змиваються» водою. Стиль плавання, як правило, вибирається за бажанням, але можна і спробувати освоїти якийсь новий. Плавання майже немає протипоказань, їм можна почати займатися коли завгодно, не маючи досвіду фізичної підготовки, причому, як зазначають медики, поліпшується координація рухів.

Як правило, люди похилого віку мають цілий букет захворювань, і навіть не підозрюють, що замість того, щоб труїти організм жменями таблеток, можна просто зайнятися плаванням. У підсумку, спочатку просто оздоровчий захід може стати стилем життя, внісши в неї нового змісту. Заняття плаванням часто є однією зі складових реабілітаційних програм для перенесли інфаркт, інсульт, травми, операції. Вчені довели, що плавання відсуває настання деменції або хвороби Альцгеймера, вікового погіршення когнітивних функцій, так як покращує кровообіг, в тому числі в головному мозку, так що це один із способів надовго залишитися «при здоровому розумі й твердій пам’яті», і то приємний. Масаж шкіри сприяє збереженню її тонусу, а значить молодості, поліпшення спостерігаються навіть при варикозі.

Так як у воді знижується навантаження на серце, це показано навіть «сердечникам», в принципі, можна назвати це особливим способом кардіотреніровки. Плавання дозволяє «прокачати» легкі, а така гіпервентиляція корисна для профілактики бронхолегеневих захворювань. Плавання не тільки покращує самопочуття та емоційний стан, а й дозволяє розширити коло знайомств, що дуже важливо для людей похилого віку, так як більшість з них відчуває себе самотніми. Плавання навіть допомагає схуднути, що теж актуально для деякого відсотка таких людей. Здавалося б, після всього вище вказаного сумнівно, що плавання має мінуси. Однак вони є. Одним з них є присутність у воді хлору, що може несприятливо відбитися на стані шкіри, волосся, нігтів. Другий небезпекою є високий шанс різних шкірних захворювань (грибок, лишай та ін.), Так що після басейну необхідний душ. Щоб мінімізувати ймовірність будь-яких неприємностей, перед тим, як почати цим займатися, слід проконсультуватися з фахівцями. Медики нашого будинку для людей похилого віку в Києві дадуть відповідні рекомендації.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.