Втрата пам’яті у літніх людей. Що робити далі? Рекомендації будинку для людей похилого віку в Києві

Потеря памяти у пожилых людей. Что делать дальше? Рекомендации дома для престарелых в Киеве 1

Як відомо, кількість людей похилого віку з кожним роком збільшується все більше і більше: передбачається, що до 2025 року кількість людей, яким вже виповниться 65 років, збільшиться в два рази. При цьому кількість пенсіонерів, які скаржаться на розлади пам’яті тій чи іншій мірі тяжкості, також зростає неймовірно швидко. Фахівці приватного будинку престарілих в Києві готові розповісти, чому це відбувається і як допомогти літній людині впоратися з цією проблемою.

У чому проявляється втрата пам’яті?

Як же дізнатися, що у літньої людини починаються порушення, пов’язані з пам’яттю? Ви все зрозумієте за зовнішніми ознаками, серед яких:

 • Він перестає виконувати взяті на себе обіцянки, причому іноді він може навіть не пам’ятати, що щось вам обіцяв;
 • У повсякденному побуті йому складно, оскільки він не пам’ятає, які операції йому слід виконувати;
 • З’являються порушення у круглому столі: фрази можуть виглядати неузгодженими, як ніби людина почала з говорити – і відразу ж кинув.
 • Концентрація уваги істотно знижується.
 • Літній людині складно писати – якщо навіть раніше у нього був красивий і зрозумілий почерк, то зараз його письмова мова перетворюється в закорлючкі.

Якщо ви думаєте, що такий стан речей ніяк не турбує літньої людини, то ви глибоко помиляєтеся – його виникла дратівливість може стати реакцією саме на ці події. Такі ситуації ми часто спостерігаємо в приватному пансіонаті для людей похилого віку в Києві. Все це призводить до того, що літня людина замикається в собі, у нього різко звужується коло інтересів, він ніби см поміщає себе в особливий кокон, де ніхто не може до нього достукатися і допомогти. Однак повірте, ми-о знаємо, що допомога йому потрібна як ніколи.

Через що виникають подібні порушення пам’яті

Спостерігаючи за людьми похилого віку в будинку для літніх людей в Києві, ми досліджуємо, чому у них з’являються такі розлади пам’яті. Ми виділили кілька причин, якими хочемо з вами поділитися:

 • У літніх людей змінюється нормальний обмін речовин: в більшості випадків він сповільнюється, отже, в організм надходить не так багато корисних компонентів, щоб постачати мозок в необхідній мірі.
 • Якщо у літньої людини протягом життя були травми голови, то до старості все їх негативні наслідки будуть проявлятися з новою силою, і вплив на пам’ять буде найбезпосередніший.
 • Перенесені захворювання, перш за все інфекційні. Згодом організм втрачає здатність чинити опір хворобам, імунітет падає, і ті хвороби, які раніше проходили мимо, сьогодні чіпляють літньої людини з новою силою. Таке ми часто спостерігаємо в будинку для людей похилого віку в Києві.

Що робити, якщо літня людина стрімко втрачає пам’ять?

Звичайно, в цьому випадку перш за все необхідно звернутися до фахівців. В якому випадку необхідно ось уже завтра записуватися на прийом?

 • Якщо ви помітили, що пам’ять і настрій істотно знизилися в порівнянні з минулими періодами. Розглянутий проміжок може складати від 3 до 5 місяців – визначте його для себе самі.
 • У літньої людини порушується концентрація уваги, і це впливає на його професійну діяльність, якщо він ще працює;
 • Якщо у нього є серйозні захворювання: інсульт, цукровий діабет, порушення кровообігу в мозку.

Добре, якщо літня людина знаходиться в пансіонаті для людей похилого віку в Києві – там фахівці самостійно обстежують пацієнтів досить часто, щоб помітити виникли симптоми і надати необхідну медичну допомогу. Гірше, якщо літня людина перебуває вдома і не отримує належної уваги з боку близьких людей. І зовсім погано, якщо він живе один, і його рідко відвідує дільничний лікар, щоб помітити зміни.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.