Принципи догляду за літніми інвалідами в санаторії для літніх людей

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 388

Догляд за літніми батьками або близькими родичами є обов’язком кожної людини. З роками люди не стають молодшими, починає позначатися вік, приходять хвороби. У цій ситуації люди похилого віку потребують участі та нагляду як ніколи. Але в століття божевільного ритму і скажених швидкостей не завжди є час для догляду. З іншого боку залишити літньої людини одного, особливо інваліда, буде вкрай необачно і безвідповідально. Адже допомога може знадобитися в будь-яку хвилину. Виходом в такій ситуації є приміщення інваліда в спеціалізований заклад.

Переваги центру для літніх людей

Найменування “Будинок пристарілих” у більшості людей викликає негативне ставлення. Це словосполучення стало синонім безсердечності і байдужості до батьків або близьких родичів. Таку думку є в корені неправильним, оскільки відображає ортодоксальну, перекручену точку зору.

Сучасний центр для людей похилого віку – це не останній притулок і не притулок для непотрібних людей. Цей заклад, що поєднує в собі функції:

  • клініки;
  • санаторію;
  • будинки відпочинку.

Старі люди не доживають там дні, як прийнято вважати, а живуть повноцінним життям. Навіть якщо людина має обмежені можливості, не здатний вільно рухатися через хворобу або в результаті отриманої травми, йому гарантований такий же догляд, як іншим пацієнтам.

У центрі працює висококваліфікований персонал, який здійснює постійний контроль над станом пацієнтів. Особливо це стосується людей похилого інвалідів, людей з тимчасовою втратою рухових функцій або прикутих до ліжка. За хворим здійснюється належний догляд, який включає:

  • постійне прибирання кімнат;
  • прання і прасування білизни;
  • гігієнічні заходи індивідуального характеру;
  • медичне обслуговування.

Основними принципами, на яких будується діяльність персоналу, є чуйність, ввічливість, уважність, акуратність, професіоналізм. Це п’ять стовпів, на яких тримається сучасний притулок для літніх людей. Без такого ставлення важко оточити турботою і увагою старого або інваліда. Тому до персоналу установи пред’являються підвищені вимоги. Працівники центру повинні володіти медичними знаннями, мати добре, чуйне серце і поступливий характер.

Особливості санаторію для літніх людей

Сучасні притулки розташовуються в упорядкованих будинках, оснащених необхідним обладнанням, інструментом і медикаментами. Пацієнти живуть в затишних кімнатах, що мають все необхідне для того, щоб людині було зручно. Співробітники центру намагаються забезпечити пацієнтів комфортними умовами проживання.

Санаторій для літніх людей є не тільки установою, де за хворими та інвалідами доглядають. В обов’язки персоналу входить забезпечення дозвілля для підопічних. Регулярно проводяться бесіди, колективні перегляди та обговорення фільмів, спільні чаювання, святкування значущих дат. Необхідно відзначити, що жодне заходи не носить обов’язкового характеру. Пацієнти приймають участь тільки в тих подіях, які відповідають їхнім смакам і уподобанням.

До безперечних переваг санаторію відноситься спостереження за раціоном харчування. Він вибудовується, виходячи з індивідуальних особливостей, захворювань і переваг пацієнта. Кожному інваліду гарантується індивідуальний підхід і збалансоване меню. У разі потреби або в позаштатних випадках пацієнти забезпечуються терміновою медичною допомогою. Для цього в санаторії є все необхідне.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.