Режим дня нашого приватного будинку престарілих в Харкові

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 407

Режим дня – це порядок дій, продуманий з метою максимальної ефективності використання власного часу. Правильний розпорядок дня є запорукою повноцінної життєдіяльності організму. Розпорядок дня сприяє підтримці здорового функціонування організму, нормалізує психоемоційний стан, значно знижує стомлюваність організму і продовжує життя. Режим дня необхідний спортсменам, дітям, людям, що дотримують дієту і проходять лікування. Саме тому такий важливий продуманий розпорядок дня для хворих і літніх людей. У разі, якщо літня людина проживає з родичами, то стежити за режимом дня повинні близькі, але їм слід звернути особливу увагу на це, тому що в силу вікових змін літня людина може щось забути або неправильно розподілити свій час.

У кожному будинку для літніх розроблений власний режим дня, але всі вони ґрунтуються на біологічні ритми і включають в себе основні складові. Слід пам’ятати, що біоритми в похилому віці змінюються. Збої біологічного годинника є частими супутниками літніх людей. Стандартна класифікація на «сов» і «жайворонків» стає не актуальна для людей похилого віку, особливо при порушенні режиму сну або недостатньому відпочинку і сильної стомлюваності.

У приватному будинку для престарілих людей в місті Харкові за режимом дня строго стежать співробітники, тому неможливо нераціонально використовувати час або забути про прийняття ліків або медичних процедурах.

Основні складові режиму дня в будинку для літніх людей в Харкові:

 • сон;
 • Особиста гігієна;
 • Приймання їжі;
 • Фізичні заняття;
 • відпочинок;
 • Саморозвиток (спілкування, читання, перегляд фільмів, спілкування);
 • Прийом ліків і контроль стану здоров’я.

Дуже важливо, щоб прийом їжі і сон був в один і той же час. Поступово у людини виробляються умовні рефлекси. При дотриманні розпорядку дня нормалізується сон, зникає безсоння, яка є частою супутницею літніх людей. У людини, який приймає їжу в один і той же час, з’являється апетит, отже, в організм вчасно надходять поживні речовини, вітаміни і мікроелементи. Збалансоване харчування відповідно до режиму дня виключає розлади травної системи, рецидиви і розлади в шлунково-кишковому тракті, а ліки, які надходять в організм, добре і вчасно засвоюються.

У будинку для літніх людей в Харкові співробітники строго стежать, щоб постояльці виконували мінімальну фізичне навантаження, яка корисно позначається на організмі людини. Також контролюють наявність прогулянок на свіжому повітрі і проведення культурно-мистецьких заходів. Спілкування з однолітками і цікаве дозвілля дозволяють літнім людям жити насиченим соціальним життям. Не секрет, що успішність медикаментозного лікування залежить від розпорядку прийому ліків, співробітники будинку для людей похилого віку контролюють прийом ліків, що благотворно позначається на лікуванні.

Літній людині дуже важливо дотримуватися гігієни сну, досить відпочивати, лягати спати і вставати в один і той же час. Повноцінний здоровий сон допоможе позбутися від різних недуг, запобігти розвитку багатьох захворювання. Недолік сну приводить до порушення роботи імунної системи, збою роботи деяких органів, що непоправно позначається на здоров’я людей похилого віку. В середньому літній людині потрібно близько 8 години повноцінного сну. Розпорядок дня сприяє здоровому сну і достатньому відпочинку всього організму, а персонал будинку пристарілих контролює дотримання такого режиму.

Переваги розпорядку дня:

 • здоровий сон, який необхідний для відновлення організму;
 • неспання відповідно до біологічними ритмами людини;
 • прийом ліків в призначений час, який збільшує ефект від медикаментозного лікування;
 • відвідування медичних процедур у відповідний час;
 • корисна для здоров’я фізичне навантаження;
 • стабільні прогулянки на свіжому повітрі;
 • повноцінний відпочинок, який сприяє психічному здоров’ю;
 • проведення лікувальних і профілактичних процедур.

Недотримання режиму дня веде до великої кількості захворювань, які в подальшому можуть виявитися дуже серйозними. Ліки, які випили невчасно, не дає потрібного результату і може привести до плачевних і незворотних наслідків. Недостатній сон веде до сильної стомлюваності, а в літньому возрасте- це значне погіршення здоров’я. Неналежний догляд може викликати стрес, який сприяє проблем з серцем і тиском. У літньому віці навіть найнезначніші розлади і переживання можуть призвести до непередбачених результатів. Саме тому так важливо строго дотримуватися розпорядку дня в літньому віці.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.