Стареча агресія: як жити з такими людьми похилого віку? Поради від будинку престарілих в Дніпропетровську

Старческая агрессия: как жить с такими пожилыми людьми? Советы от дома престарелых в Днепропетровске 1

Догляд за літніми людьми в Дніпропетровську і скажемо, в Америці, кардинально відрізняється, оскільки в Україні вкоренилася думка, що для людей похилого віку родичів зобов’язана взяти на піклування молоде покоління. Це той борг, який діти і внуки зобов’язані віддати старшим, тому сама думка про те, щоб визначити їх в будинок для людей похилого віку, вважається аморальною, незважаючи на те, що обидві сторони очікують величезні труднощі.

По-перше, людей очікують значні побутові незручності, адже, як правило, в невеликій квартирі або приватному будинку проживає мінімум два покоління однієї родини. До них додаються фінансові проблеми, оскільки пенсія літньої людини настільки мала, що її ледве вистачає на їжу, не кажучи вже про ліки або пристосування, що полегшують старість. Але, найскладніший момент полягає в тому, щоб ужитися з літнім родичем, адже похилий вік супроводжує депресивний стан, капризи, а також стареча агресія.

Стареча агресія і її прояви

Будинок пристарілих в Дніпропетровську «Турбота» нерідко зустрічається з пацієнтами з діагнозом «стареча агресія». Це не захворювання і не окремо взята емоція, а стан літньої людини. До причин цього розладу можна віднести:

 • складність адаптуватися до життя, мінливої ​​день за днем;
 • нереалізовані плани, застарілі погляди на життя;
 • страх перед зміною укладу життя і звичок, які формувалися протягом десятиліть;
 • боязнь хвороб і залежності від рідних;
 • небажання приймати свій вік і пов’язані з ним перспективи;
 • самотність, тому навколишні використовуються в якості «хлопчиків для биття»;
 • поточний стан здоров’я (загострення хронічного захворювання, больовий синдром, тимчасова втрата дієздатності;
 • гормональна перебудова;
 • загострення фобій;
 • поява пухлини;
 • травми голови і посттравматичний синдром;
 • залежність (наркотична, алкогольна, нікотинова), навіть якщо вона залишилася в далекому минулому.

Таке деструктивна поведінка літніх людей ображає і заподіює шкоду родині, тому жити з ними в одному просторі вкрай важко.

Стареча агресія і її симптоматика

Захворювання не виникає «відразу», а розвивається протягом декількох місяців, а то й років, спочатку проявляючись окремими симптомами:

 • підозрілістю;
 • страхом бути вбитим;
 • жадібністю;
 • непристойністю, вульгарністю, пов’язаної з сексом;
 • як прояви маразму, деменції, або депресії, хвороб Піка і Альцгеймера.

Стареча агресія: догляд та лікування

Хвороба діагностується тільки досвідченими фахівцями в області неврології, а також настільки рідкісними в нашій країні лікарями, що спеціалізуються в геронтології (наш будинок престарілих (Дніпропетровськ) може похвалитися наявністю такого штату). Раніше виявлення агресії дозволяє попередити розвиток самого захворювання, а також виявити інші хвороби, симптомом яких вона є (наприклад, маразм).

В першу чергу, призначаються медикаменти. До них відносяться:

 • препарати, що покращують кровопостачання мозку;
 • антидепресанти;
 • нейролептики.

Чи не сперечаємося, в домашніх умовах, «коктейль» з таблеток – єдиний можливий спосіб лікування. Але в умовах будинку для людей похилого віку «Турбота» медикаменти призначаються лише в крайніх випадках, а в основі лікування лежить психологічна допомога, тому штатний психолог спочатку вивчить прояви стареской агресії (вони індивідуальні для кожного підопічного пансіонату), а потім розробить індивідуальну реабілітаційну програму. Вона покликана навчити літньої людини контролювати свої дії, щоб не допустити розвитку психозу і не заподіяти оточуючим або собі шкоду. Також психолог допоможе родичам такого пацієнта, виробити правильну лінію поведінки з ним, що виключає образи, зайву м’якість, злість.

Чи не сперечаємося, спокійно витримати напад агресії вкрай складно, але, слід віддавати звіт, що для літньої людини це спосіб самовираження, спроба «випустити пар» і повернути колишню незалежність. Особливо важко чути несправедливі образливі слова немає від батьків, а від старих родичів, яких належить опікуватися до смерті. Також слід віддавати собі звіт, що такий літня людина має перебувати під наглядом 24 години на добу, оскільки в період нападу він може намагатися нанести каліцтва що оточує і собі. Уявіть, що може трапитися, якщо в будинку проживають дітки?

Саме тому, будинок для людей похилого віку в Дніпропетровську «Турбота» пропонує вам перекласти цю складну задачу зі своїх плечей на плечі професіоналів, які мають досвід спілкування, догляду та лікування таких пацієнтів. У цьому пансіонаті літня людина буде перебувати в відмінних умовах під наглядом фахівців і не перетворитися на «овоч», під дією транквілізаторів, антидепресантів і нейролептиків. Навпаки, захворювання можна «лікувати» на початковій стадії розвитку, щоб літня людина міг вести нормальну, соціально активне життя.

Це дійсно, краще рішення і для сім’ї, яке дозволить зберегти по відношенню до нього родинні почуття і зв’язку, оскільки діти і внуки вже не будуть жити в стані хронічного стресу. Вони будуть з радістю очікувати чергового візиту до улюбленого батька, бабусі або дідові, щоб із задоволенням поспілкуватися з ним, послухати цікаву історію про минуле і згадати своє дитинство.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.