Умови прийому в будинок для людей похилого віку

Как лучше организовать уход за людьми пожилого возраста? 414

Якщо у вас виникло питання, як визначити людину в будинок престарілих, то слід спочатку з’ясувати всі існуючі умови і формальності. Взагалі, повсюдно, практично по всьому СНД, в будинках для людей похилого віку умови прийому практично однакові.

Що потрібно знати в першу чергу?

Згідно із законом в державний будинок престарілих визначаться самотні пенсіонери та інваліди, які не мають дітей і близьких родичів, а також ті, від яких діти відмовилися офіційно через суд. Таких людей похилого віку діти можуть здати в будинок для людей похилого віку через соціальний департамент, попередньо написавши заяву в суд, де вказується причина. Скажімо, немає можливості доглядати за старими батьками через катастрофічний брак грошей і часу. На основі цієї заяви або нотаріально завіреної розписки пенсіонер отримує місце в пансіонаті.

Оформлення відбувається в відділі соціального забезпечення за місцем проживання. У соцзабезі пенсіонер отримає медичну карту, яку необхідно заповнити та отримати позитивний висновок терапевта, так як хворі на туберкульоз та з пошкодженою психікою будинку престарілих не приймають. Крім цього потрібна буде пенсійна книжка та довідка про інвалідність, якщо людина є учасником війни і інвалідом. Далі слід виписка з квартири і прописка за новим місцем проживання.

Це вся процедура для надходження муніципальний притулок. Однак, існують ще й приватні заклади подібного роду. Хоча зараз їх прийнято називати більш шанобливо пансіонатами. Не секрет, що з фінансуванням у них справи йдуть набагато краще.

У правилах про те, як оформити в будинок для людей похилого віку на платній основі відзначається, що тут людина може провести певний час, щоб відновитися, наприклад, після інсульту і отримати весь комплекс реабілітаційних заходів або ж отримати довічну прописку.

Як оформити літньої людини в будинок престарілих

Літньої людини влаштувати в будинок престарілих можуть діти тимчасово. Наприклад, при необхідності надовго виїхати. Причиною може бути також вироблений в житло ремонт, пов’язаний з тривалими тимчасовими вимогами.

Порядок оформлення в будинок для людей похилого віку

При оформленні в будинок для людей похилого віку на постійне перебування будуть потрібні: паспорт, страховий поліс, медичні карти. Всі документи повинні бути з копіями. Такі вимоги до медичних документів пов’язані з забезпеченням безпеки здоров’я оточуючих постояльців. Такі ж вимоги при вступі пред’являються і їм, щоб близька вам людина не могла заразитися яким – або шкірним захворюванням або не постраждав від психічно хворого.

Крім вищевказаного умови прийому в будинок для людей похилого віку вимагають відсутності туберкульозу, інфекційних захворювань шкіри. Тяга до алкоголю, наркозалежність в будь-якій формі можуть стати серйозною перешкодою при оформленні.
Перед тим, як оформити людину в будинок престарілих буде проведена бесіда майбутнього постояльця з досвідченим фахівцем пансіонату. Її мета полягає в об’єктивній оцінці нервово – психічного стану людини.

Як влаштувати літньої людини в будинок престарілих:

  1. Зателефонуйте в пансіонат, документи повинні бути вже підготовлені. Домовтеся з черговим консультантом про час прийому.
  2. Слід приготувати особисті речі. Можна взяти: не більш як три комплектів нижньої білизни, костюм на вихід, не більше трьох пар шкарпеток, домашню і вуличне взуття, головний убір, предмети гігієни.
  3. У разі необхідності пересувна бригада пансіонату може доставити майбутнього постояльця до місця постійного проживання.
  4. Оформлятися можуть і люди, частково або навіть повністю втратили можливість пересуватися. Для таких постояльців передбачено спеціальне обладнання, медичні ортопедичні ліжка.

Немаловажне питання – скільки коштує будинок престарілих? Якщо говорити про державні установи подібного роду, то там за замовчуванням все повинно бути безкоштовним. Повинно бути.
Що стосується приватних пансіонатів, то тут кілька складніша. Люди похилого віку, які проживають тут повинні однозначно отримувати пенсію або їх зміст повинні забезпечувати родичі.
Існує така категорія, як мінімальні обов’язкові витрати. До них відносяться:

  • місце проживання, кімната і т.п .;
  • харчування;
  • медичні послуги;
  • побутові послуги;
  • ліки;
  • одяг, предмети і речі першої необхідності.

В середньому оплата в приватному пансіонаті коливається від 2000 – 3000 рублів в день або 30 – 40 тисяч рублів на місяць. Майно і пенсія залишаються у мешканця. Приватні будинки престарілих не мають права претендувати на його особисте майно і доходи.

Це загальні вимоги до оформлення документів. Кожен пансіонат може мати деякі додаткові вимоги і умови.
Більш детально дізнатися про те, як влаштувати в будинок престарілих можна на сайтах приватних пансіонатів для престарілих.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.