Догляд за хворим родичем: тонкощі і нюанси. Поради від будинку для літніх у Києві

Психологическая помощь пожилым людям. Опыт нашего пансионата для пожилых в Киеве 2

На жаль, чим старше стають наші батьки, бабусі і дідусі, тітки і дядька, тим більше вони починають хворіти – така природа старості, і нічого з цим зробити не можна. І якщо немає можливості або бажання відправити близької людини в приватний пансіонат для людей похилого віку в Києві, то виникає необхідність оглядати літнього родича самостійно. У нашій країні є чимало таких сімей, в яких проживають люди похилого віку, які не можуть самостійно не те що забезпечити себе, іноді просто пересуватися по квартирі. Спеціально для них Міністерство соціальної політики дає їм право на отримання соціальної допомоги. Поговоримо докладніше про те, на що можна розраховувати і як їх правильно оформити.

Державні гарантії

Якщо Ваш літній родич знаходиться з вами, а не проводить свій час в приватному будинку для літніх людей в Києві, то ви маєте право на отримання допомоги. Така можливість виникла в 2014 роки після того, як було прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 10 Порядку призначення і виплати державної допомоги малозабезпеченим сім’ям». З тих пір воно діє в повній мірі.

Про що ж говорять прийняті зміни? Тут все досить просто. Державна соціальна допомога виплачується тим, хто доглядає за:

  • Інвалідами 2-ї групи;
  • Інвалідами 3-ої групи;
  • Похилого віку;
  • Особами, які, згідно з отриманим з медичним висновком, потребують безперервному догляді.

Коли при цьому ваш родич чи не знаходиться в будинку для людей похилого віку в Києві, значить, хтось із членів вашої родини повинен відмовитися від отримання трудового доходу і доступу до інших джерел доходу. За визначенням держави, їх можна в цьому випадку прирівняти до малозабезпеченим категоріям громадян та підтримати фінансово шляхом нарахування посібників. Таким чином, це буде справедливо по відношенню до цієї категорії громадян.

До того, як дана постанова набрала чинності, громадяни, які не віддали свого родича в пансіонат для людей похилого віку в Києві, а віддають перевагу доглядати за ним самостійно, мали право лише на невелику компенсацію, яка становила 7-15% від прожиткового мінімуму, розрахованого для тих громадян, які працюють. Ті зміни, які були прийняті, допоможуть їм у отримання спеціального посібника, яке вже встигли назвати «посібником по малозабезпеченості».

Сьогодні в нашій країні таких сімей налічується близько 20 тисяч, і всі вони гідні поваги: ​​не маючи можливості або бажання відправити свого літнього родича в інтернат для престарілих в Києві, вони не відмовилися від огляду за ним, не кинули напризволяще і не відмовилися від підтримки. Вони кожен день продовжують за ним доглядати, проявляючи якщо не героїзм, то відвагу і відданість. А це заслуговує повагою.

Хочемо нагадати вам, що при бажанні ви можете запропонувати вашій літньому родичу переїхати в будинок для людей похилого віку в Києві, де для нього вже створено всі умови для гідного життя. Кваліфікований персонал буде доглядати за ним, виконуючи всі розпорядження лікаря і проводячи лікування згідно заздалегідь узгодженим планом. Крім того, пацієнтам пропонується загальне або спеціальне харчування (в залежності від того, що саме їм потрібно), спілкування з такими ж людьми, як і вони, спокій, спокій, дотримання індивідуального розпорядку дня і свіже повітря в необмежених кількостях. Тепер тим, хто не може за собою доглядати самостійно, немає необхідності замикатися в чотирьох стінах будинку. Звертайтеся, ми будемо раді забезпечити вас гідну старість.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.