Спортивні змагання для людей похилого віку. Рекомендації нашого будинку престарілих під Києвом

Заняття спортом, безумовно, дуже корисні для організму. З цим ніхто не сперечається. Однак, так чи корисний спорт для людей похилого віку?

На думку лікарів – літнім людям обов’язково потрібно займатися спортом, але з обережністю. Головне правило – не перестаратися, і знати міру. Заняття повинні бути полегшеними, короткочасними, спрямованими на зміцнення м’язів і всього організму в цілому. У більшості людей похилого віку спостерігаються різні захворювання, тому щоб уникнути травм перед початком тренувань слід проконсультуватися з лікарем.

Допомогти підібрати відповідну програму для занять допоможуть наші фахівці з будинку престарілих під Києвом. З огляду на особливості організму і стану здоров’я, медики розроблять індивідуальний план тренувань для кожного бажаючого.

Вибирайте той вид спорту, який вам найбільш близький до душі. Починайте з малого, і в міру своїх можливостей збільшуйте навантаження. Існує спеціальна програма для літніх людей.

  1. Ранкова гімнастика. Махи руками, повороти і нахили голови. Також можна включити присідання і нахили тулуба по можливості вашого організму.
  2. Ходьба. Практично всім початківцям літнім спортсменам першою сходинкою призначають так звану “скандинавську” ходьбу. Особливість даного виду спорту в спеціальних палицях. Вони допомагають опиратися руками при ходьбі, і мінімізувати навантаження на суглоби. Тим самим заняття задіє не тільки ноги і нижню частину тіла, але і верхню. Не варто забувати про вечірніх прогулянках в парках, що допомагають нормалізувати сон. До слова, можна сказати що дані заняття допомагають в близько 30-ти проблеми зі здоров’ям.
  3. Водні процедури і плавання. Дані заняття є загальнозміцнюючі і приносять користь абсолютно кожному. Рекомендується для профілактики захворювань опорно-рухового апарату, хребта і ніг. Регулярні заняття допомагають зміцнити імунітет і життєвий тонус. Не варто забувати і контрастний душ.
  4. Тренажери. Рекомендується використовувати велотренажер, бігову доріжку і степпер. Інтенсивність навантажень можна регулювати, що вельми важливо. Також корисними заняття будуть для людей з остеохондрозом, радикулітом.
  5. Настільний теніс. Один з найбезпечніших видів спорту. Корисне для здоров’я захоплення, що допомагають людям, що мають проблеми із зором. Гра допомагає координувати рухи, а також концентрувати увагу, що корисно для очей.
  6. Йога. Популярне захоплення серед молоді дуже корисно буде і людям у віці. З давніх-давен вважалося що заняття йогою продовжують молодість. Заняття в основному спрямовані на розтяжку м’язів і хребта. Щоденні тренування додають бадьорості, зміцнюють кістки, підтягують м’язи, і в цілому приносять хороше самопочуття. Але самостійно займатися не рекомендується. Необхідно проконсультуватися у професійного тренера з йоги, який знає особливості організму літніх людей.

Головною умовою для занять є помірні тренування і мінімум навантаження. Будь-які заняття слід починати з невеликої розминки, поступово. Тоді вони будуть приносити і користь, і радість. Гарне самопочуття і нормалізація сну ще один плюс щоденних занять спортом, особливо якщо у вас проблеми з якістю сну.

Найкращим часом для тренувань є ранок, і час до обіду. Це потрібно щоб організм встиг відпочити, і налаштуватися на здоровий нічний сон – вважають наші фахівці з будинку престарілих в Київській області.

Наш будинок престарілих в Києві допомагає пацієнтам в підборі індивідуальних занять за обраними ними видів спорту.

Зробіть замовлення до 16:00 та отримайти знижку в розмірі 10%.