Як оформити людину в будинок престарілих в Україні

Правила дома престарелых

Коли у близьких немає часу опікуватися літнім членом сім’ї, вони замислюються про те, як оформити людину в будинок престарілих. Процедура пройде швидко за умови підготовки потрібного переліку документів для оформлення в будинок престарілих, а також при виконанні умов розміщення в такому будинку.

Кого беруть в будинок престарілих?

Щоб зрозуміти, як оформити людину в будинок престарілих, вивчають основні нюанси даної процедури. Турботу про літніх громадян та пенсіонерів беруть на себе бюджетні чи приватні установи. Зі скількох років приймають до такого пансіонату залежить від джерела його фінансування. Державні безкоштовно приймають інвалідів I-II групи, одиноких чоловіків і жінок, які досягли пенсійного віку. У приватному закладі суворе виконання цих умов не потрібне, але перебування платне.

Перед тим, як оформити пенсіонерів в такий пансіонат, вивчають список обмежень. Двері платних закладів відкриті всім, крім пацієнтів з певними недугами. Безкоштовні пансіонати з державним фінансуванням відмовляють в оформленні в будинок престарілих ще й тим, у кого є працездатні члени сім’ї.

Кого не беруть в будинок престарілих? Розміщення в пансіонаті неможливе за наявності таких хвороб:

  • онкологія, ВІЛ-інфекція;
  • епілепсія;
  • гострі психічні розлади (крім деменції та хвороби Альцгеймера);
  • алкоголізм, куріння або наркоманія;
  • гострі інфекційні та шкірні хвороби.

    Як оформити людину в будинок престарілих в Україні?

    Порядок розміщення літніх людей у стінах спеціалізованих бюджетних організацій в Україні регламентується відповідними законами. Оформлення паперів в будинку престарілих з платним перебуванням займає менше часу, але також має свої нюанси. Розберемося що знадобиться для цього та який перелік документів для оформлення в будинок престарілих.

    Як потрапити до будинку престарілих на безкоштовній основі?

    Пансіонати з безкоштовним проживанням утримуються на кошти з державної скарбниці. Але при цьому повинні строго виконуватися всі перелічені раніше умови розміщення в будинку престарілих.

    Як оформити людину в будинок престарілих з бюджетним фінансуванням? Алгоритм дій для літніх людей:

    1. Написати заяву в управлінні соцзахисту.
    2. Пройти медичний огляд за направленням лікаря терапевта.
    3. Підготувати паспорт, довідки про розмір пенсії, склад сім’ї, санітарний добробут та інвалідність (якщо є), карту з результатами медогляду.
    4. Запросити додому комісію з працівників соцслужби для огляду поточних житлових умов.

    Щоб безкоштовно потрапити в будинок престарілих, потрібен офіційний висновок представників соцслужби про необхідність поліпшення житлових умов.

    Як оформити людину в будинок престарілих платно?

    Родичі людини похилого віку замислюються над тим, як здати батьків до будинку престарілих на платній основі. Найважливішим етапом процедури оформлення в платний будинок престарілих є підготовка документів:

    Как определить в дом престарелых

    • заява людини, що буде отримувати догляд у стінах установи;
    • медична карта з результатами лікарського огляду та флюорографією, зробленою не менше року назад;
    • копії паспортів пацієнта і його піклувальника, що оплачує пансіонат;
    • довідка про відсутність інфекційних та венеричних хвороб, онкології.

    Щоб оформити родича в будинок престарілих на платній основі, людина, що буде оплачувати послуги, має укласти з адміністрацією договір. У документі прописуються тривалість та умови проживання з урахуванням рекомендацій лікаря та особистих вподобань людини, вказується ціна обслуговування.

    Оформлення в пансіонат «Турбота»: плюси

    Оформлення документів в будинку престарілих «Турбота» відбувається дуже швидко. Ввічливий адміністратор розповість, як оформити людину в будинок престарілих, забезпечуючи їй висококваліфікований догляд і комфортну кімнату. Проходження процедури оформлення в пансіонаті «Турбота» дає інвалідам та літнім людям багато переваг:

    • комфортне перебування в оточенні доброзичливого персоналу;
    • регулярне проведення часу з ровесниками;
    • смачне і корисне харчування;
    • розваги для цікавого дозвілля;
    • професійна реабілітація.

    Похожие статьи